Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Volko má po piatich týždňoch v Afrike jasný plán. V januári by chcel stihnúť aj bronzový míting

Dlhých päť týždňov sa v Juhoafrickej republike pripravoval elitný slovenský šprintér Ján Volko na blížiacu sa halovú atletickú sezónu. Dvadsaťsedemročný Bratislavčan sa domov vrátil tesne pred Vianocami.

23.12.2023 08:52
783169195 Foto:
Ján Volko po triumfe v českom Kladne.
debata

Ako informuje oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ), cieľom Volkovho sústredenia v JAR bolo vytvoriť dobrý základ pre to, aby sa v lete kvalifikoval na olympijské hry v Paríži.

Tréningový kemp na juhu Afriky si slovenský rekordér rozdelil na dva bloky. Prvý absolvoval v Potchefstroome a druhý v Stellenboschi.

V prvej lokalite bol s veľkou skupinou z klubu Naša atletika Bratislava, v druhej to bolo kvarteto bežcov. Trénerka Naďa Bendová tam dohliadala okrem Volka aj na Filipa Federiča či Tomáša Košíka.

"Napokon som mala v Stellenboschi štyroch chalanov, keďže k pôvodnej trojici sa pridal aj štvorstovkár Tomáš Grajcarík.

Viktória Forsterová Čítajte viac Prekonala národné rekordy, zlyhala na MS. Atlétkou roka talentovaná Forsterová

Podarilo sa mu uvoľniť sa zo školy a myslím si, že predĺženie sústredenia mu veľmi prospelo,“ skonštatovala Bendová na atletika.sk a doplnila: „Aj v Stellenboschi sme našli všetko, čo potrebujeme na profesionálny tréning. Počasie bolo stálejšie ako v Potchefstroome, ani raz nám nepršalo.“

V JAR absolvoval Volko dovedna 30 dní prípravy. "Objavili sa síce drobné komplikácie a zranenia, čo je však pri takejto kvalite a intenzite tréningov bežné.

Vďaka našim fyzioterapeutkám Veronike a Claudii sme však aj tieto problémy zvládli. Bez nich by to bolo asi sotva možné. Aj o tomto je vrcholový šport, ktorý si vyžaduje nemalé financie.

Nemecko SR Atletika ME 200 m muži rozbehy Volko postup Čítajte viac Volko zažiaril na mítingu v Kladne. Dosiahol dva najlepšie slovenské výkony roka. Potešil sa, no bol aj kritický

V Afrike sme dokázali odrobiť maximum kvalitnej prípravy a teraz budem držať palce všetkým našim zverencom, aby to, čo odtrénovali, dokázali pretaviť do kvalitných výkonov,“ poznamenala trénerka Bendová.

Trojnásobný medailista z halových ME Ján Volko sa teraz bude pripravovať doma v Bratislave, no už 1. januára vycestuje na sústredenie do maďarskej Nyíregyházy do modernej haly.

Plán je taký, že prvý štart v halovej sezóne absolvuje 27. januára v kazašskej Astane. "Ak bude Janík v poriadku a testy ukážu, že už je pripravený, išli by sme predtým ešte 20. januára na bronzový míting do Jablonca. Uvidíme podľa okolností. Zatiaľ však platí Astana,“ dodala Bendová na webe SAZ.

debata chyba
Viac na túto tému: #atletika #JAR #tréning #sústredenie #Ján Volko