Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Volko zažiaril na mítingu v Kladne. Dosiahol dva najlepšie slovenské výkony roka. Potešil sa, no bol aj kritický

Šprintér Ján Volko zabehol na utorkovom atletickom mítungu v Kladne najlepšie slovenské výkony roka na 100 i 200 metrov. Na stovke dosiahol výkon 10,26 s a o šesť stotín zlepšil slovenský výkon roka svojho klubového kolegu Filipa Federiča z minulého štvrtka v St. Pöltene.

14.06.2023 11:52
Nemecko SR Atletika ME 200 m muži rozbehy Volko... Foto: ,
Ján Volko.
debata

O hodinu neskôr vyhral beh na 200 m za 20,60, keď zo svojho doterajšieho sezónneho maxima zo zlatého mítingu v poľskom meste Bydgoszcz stiahol rovnú desatinu. Informoval portál atletika.sk.

Volko odštartoval na 100 m výborne, v druhej polovici ho však predstihli Juhoafričan Akani Simbine (10,07 – rekord mítingu) aj rakúsky rekordér Markus Fuchs, ktorý dosiahol navlas rovnaký výkon ako Volko.

Ten si sezónne maximum aj na 100 m zlepšil presne o desatinu sekundy.

SR Trnava Atletika Majstrovstvá SR TTX Čítajte viac Volko sa o nasledovníka báť nemusí. Mladý Slovák prekonal jeho rekord a je európskou jednotkou

"Skvelý štart, už to začína vyzerať dobre. Janko je opäť domáca jednotka, takže má dôvod na úsmev. Predviedol aj výbornú dvojstovku, zodpovedajúcu výkonu na stovke.

Čas 20,60 je jasný náznak stúpajúcej formy. Zatiaľ ide všetko podľa plánu, z čoho máme obaja radosť," uviedla jeho trénerka Naďa Bendová pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu.

Na 200 m predviedol trojnásobný medailista z halových ME na 60 m parádny záver, keď sa v záverečných metroch predral pred Poliaka Slowikowského (20,69) a Cardosa z Brazílie (20,70).

"Dnes som s s výkonmi naozaj spokojný. Pred stovkou som sa cítil výborne, skvele som odštartoval. Na dvojstovke som tiež predviedol pekný výkon, ale akosi sa stále neviem zmestiť do zákruty.

Bojujem s tým, ale s časom 20,60 som spokojný. V tomto roku sa mi zatiaľ ideálna dráha na 200 m neušla. Z doterajšieho priebehu sezóny však mám radosť,” zhodnotil Volko.

Rozhovor s Jánom Volkom
Video
Zdroj: TV Pravda

Kladivárska exmajsterka Európy (2012, 2014) a niekdajšia bronzová medailistka z MS 2009 Martina Hrašnová pokračuje v rekordnom ťažení.

V Kladne obsadila 7. miesto výkonom 69,55 m zo štvrtej série a už len 45 cm jej chýba k 70-metrovej hranici, ktorú naposledy prekonala v roku 2021 na mítingu P-T-S v Šamoríne.

Hrašnová po štvrtý raz v sezóne zlepšila veteránsky svetový rekord žien v kategórii 40 až 44-ročných. Zverenka Rudolfa Lukáča v banskobystrickej Dukle zlepšila vlastné doterajšie maximum z 28. mája v Banskej Bystrici o 65 cm.

V šiestich štartoch v sezóne zlepšila veteránsky svetový rekord štyrikrát. V mužskej súťaži Marcel Lomnický z banskobystrickej Dukly vyrovnal v piatej sérii svoj slovenský výkon roka 72,47 m a obsadil 6. priečku.

Najkrajšie slovenské atlétky Fotogaléria - 33 fotiek Všetky fotky
Špecialistka v behu na 400 metrov cez prekážky...
debata chyba
Viac na túto tému: #Martina Hrašnová #Ján Volko