Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Senzácia. Prekážkar Baluch získal na ME juniorov bronz

Slovenský atletický reprezentant Matej Baluch získal bronzovú medailu na majstrovstvách Európy juniorov vo švédskom Borase. V behu na 400 m cez prekážky obsadil tretie miesto v osobnom rekorde 51,26 s a hneď premiérovú účasť na vrcholnom podujatí premenil na cenný kov.

21.07.2019 14:16
Matej Baluch Foto: ,
Prekážkar Matej Baluch sa na ME juniorov vo švédskom Borase tešil z bronzu.
debata

Osemnásťročný bežec mal na štadióne Ryavallen vynikajúci štart a hneď v úvode stiahol hendikep na Srba Djordjeviča a až do záverečných metrov držal krok s najväčšími favoritmi. Zo zlata sa tešil Švéd Bengström (50,32), na druhom mieste finišoval Brit Derbyshire (50,86).

Baluch si vo finále zlepšil osobný rekord o 41 stotín sekundy, od slovenského juniorského maxima ho delilo ďalších 31 stotín.

"Bol som tentoraz oveľa nervóznejší, keďže som cítil, že existuje šanca aj na medailu. Cítil som pred štartom stres, no keď som zakľakol do blokov, napätie sa stratilo. Tajne som dúfal, že aj ja mám šancu na medailu.

Finálový beh bol celkom dobrý, hoci prvá prekážka mi nejako perfektne nevyšla, ale potom som si techniku ustrážil. V prvom momente v cieli ma oblial neskutočný pocit šťastia.

Chcem sa poďakovať všetkým za podporu, špeciálne môjmu trénerovi, ktorý ma na všetko dokonale pripravil. Som nadmieru spokojný,“ cituje Balucha facebookový profil Slovenského atletického zväzu.

Zverenec Edmunda Kováča v AŠK Slávia Spišská Nová Ves vybojoval pre Slovensko len deviatu medailu (1 – 3 – 5) na MEJ v ére samostatnosti a druhú v tejto disciplíne, keď napodobnil tretie miesto Borisa Vazovana zo slovinskej Ľubľany v roku 1997.

debata chyba
Viac na túto tému: #Matej Baluch