Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

ZOH 2022: Program a výsledky Rýchlokorčulovanie

Sobota 5. februára

ženy – 3000 m finále: 1. Irene Schoutenová (Hol.) 3:56,93 (ol. rekord), 2. Francesca Lollobrigidová (Tal.) +1,13, 3. Isabelle Weidemannová (Kan.) +1,71

Na krátkej dráhe
miešané štafety – finále: 1. Čína (Čchun-jü Čchü, Kche-sin Fan, Ta-ťing Wu, C'-wej Žen, Jü-tching Čang) 2:37,348 min, 2. Taliansko (Arianna Fontanová, Arianna Valcepinová, Martina Valcepinová, Yuri Confortola, Pietro Sighel, Andrea Cassinelli) 2:37,364, 3. Maďarsko (Petra Jászapátiová, Zsófia Kónyová, Shaolin Sandor Liu, Shaoang Liu, John-Henry Krueger) 2:40,900

Nedeľa 6. februára

muži – 5000 m: 1. Nils Van Der Poel (Švéd.) 6:08,84 min (ol. rekord), 2. Patrick Roest (Hol.) 6:09,31, 3. Hallgeir Engebraaten (Nór.) 6:09,88

Pondelok 7. februára

ženy – 1500 m: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 1:53,28 min – olympijský rekord, 2. Miho Takagiová (Jap.) 1:53,72, 3. Antoinette de Jongová (Hol.) 1:54,82, 4. Ajano Satová (Jap.) 1:54,92, 5. Marijke Groenewoudová (Hol.) 1:54,97, 6. Francesca Lollobrigidová (Tal.) 1:55,20, 7. Jelizaveta Golubevová (ROC) 1:55,30, 8. Nana Takagiová (Jap.) 1:55,34, 9. Jevgenija Lalenkovová (ROC) 1:55,74, 10. Brittany Boweová (USA) 1:55,81

Na krátkej dráhe
muži – 500 m: 1. Arianna Fontanová (Tal.) 42,48 s, 2. Suzanne Schultingová (Hol.) 42,57, 3. Kim Boutinová (Kan.) 42,73, 4. Čang Jü-tching (Čína) 42,80, 5. Hanne Desmetová (Belg.) 42,94
muži – 1000 m: 1. Žen C'-wej 1:26,768 min, Li Wen-lung (obaja Čína) 1:29,917, Shaoang Liu (Maď.) 1:35,693

Utorok 8. februára

muži – 1500 m finále
1. Kjeld Nuis 1:43,21 min – olympijský rekord, 2. Thomas Krol (obaja Hol.) 1:43,55, 3. Kim Min-sok (Kór.rep.) 1:44,24, 4. Peder Kongshaug (Nór.) 1:44,39, 5. Connor Howe (Kan.) 1:44,86, 6. Joey Mantia (USA) 1:45,26, 7. Čung-jen Ning (Čína) 1:45,28, 8. Sergej Trofimov (Rus.) 1:45,32, 9. Marcel Bosker (Hol.) 1:45:42, 10. Seitaro Ičinohe (Jap.) 1:45,53

Streda 9. februára

Na krátkej dráhe
muži 1500 m: 1. Hang Tä-hon (J. Kór.) 2:09,219 min., 2. Steven Dubois (Kan.) 2:09,254, 3. Semjon Jelistratov (ROC) 2:09,267, 4. Shaoang Liu (Maď.) 2:09,409, 5. I Čun-so (J. Kór.) 2:09,622, 6. Shaolin Sandor Liu (Maď.) 2:09,953, 7. Pak Čang-hjok (J. Kór.) 2:10,176, 8. A. Adil Galiachmetov (Kaz.) 2:11,584, 9. Farell Treacy (V. Brit.) 2:11,988, 10. Yuri Confortola (Tal.) 2:12,384 B-finále:
1. John-Henry Krueger (Maď.) 2:18,059, 2. Denis Ajrapetjan (ROC) 2:18,076, 3. Stijn Desmet (Belg.) 2:18,278

Štvrtok 10. februára

ženy – 5000 m: 1. Irene Schoutenová (Hol.) 6:43,51 min (ol. rekord), 2. Isabelle Weidemannová (Kan.) +4,67, 3. Martina Sáblíková (ČR) +6,58, 4. Francesca Lollobrigidová (Tal.) +8,25, 5. Ragne Wiklundová (Nór.) +12,83, 6. Natalia Voroninová (ROC) +13,48, 7. Sanne In't Hofová (Hol.) +16,26, 8. Misaki Ošigiriová (Jap.) +17,66, 9. Maryna Zujevová (Biel.) +19,40, 10. Momoka Horikawaová (Jap.) +23,41

Piatok 11. februára

muži – 10 000 m finále: 1. Nils van der Poel (Švéd.) 12:30,74 min – svetový rekord, 2. Patrick Roest (Hol.) 12:44,59, 3. Davide Ghiotto (Tal.) 12:45,98, 4. Jorrit Bergsma (Hol.) 12:48,94, 5. Alexander Rumiancev (ROC) 12:51,33, 6. Graeme Fish (Kan.) 12:58,80, 7. Patrick Beckert (Nem.) 13:01,23, 8. Ted-Jan Bloemen (Kan.) 13:01,39, 9. Michele Malfatti (Tal.) 13:01,42, 10. Bart Swings (Belg.) 13:02,43

Na krátkej dráhe
ženy – 500 m finále: 1. Suzanne Schultingová (Hol.) 1:28,391 min, 2. Čoj min-džonk (Kór. rep.) 1:28,443, 3. Hanne Desmetová (Belg.) 1:28,928, 4. Kristen Santosová (USA) 1:42,745, 5. Arianna Fontanová (Tal.) – penalizácia, B-finále: 6. Xandra Velzeboerová (Hol.) 1:29,668, 7. I Jü-pin (Kór. rep.) 1:29,739, 8. Corinne Stoddardová (USA) 1:29,845, 9. Petra Jászapátiová (Maď. 1:30,249, 10. Maame Bineyová (USA) 1:30,736

Sobota 12. februára

500 m – muži: 1. Kao Tching-jü (Čína) 34,32 s – olympijský rekord, 2. Cha Min-kyu (Kór. rep.) +0,07, 3. Wataru Morišige (Jap.) +0,17, 4. Laurent Dubreuil (Kan.) +0,20, 5. Piotr Michalski (Poľ.) +0,20, 6. Kim Junho (Kór. rep.) +0,22, 7. Arťom Arefjev (ROC) +0,24, 8. Juma Murakami (Jap.) +0,25

Nedeľa 13. februára

ženy – 500 m, finále: 1. Erin Jacksonová (USA) 37,04, 2. Miho Takagiová (Jap.) +0,08, 3. Angelina Golikovová (ROC) +0,17, 4. Vanessa Herzogová (Rak.) +0,24, 5. Jutta Leerdamová +0,30, 6. Femke Koková (obe Hol.) +0,35

Na krátkej dráhe

štafeta žien na 3000 m: 1. Holandsko (Suzanne Schultingová, Selma Poutsmová, Xandra Velzeboerová a Yara van Kerkhofová) 4:03,409 min. OR, 2. Kórejská rep. (Whimin Seo, Choi Minjeong, Lang Lee a Jü-pin) 4:03,627, 3. Čína (Čchü Čchun-jü, Čang Čchu-tchung, Fan Kche-sin, Čang Jü-tching) 4:03.863, 4. Kanada (Courtney Saraultová, Florence Brunelleová, Kim Boutinová, Alyson Charlesová) 4:04.329

muži – 500 m: 1. Shaoang Liu (Maď.) 40,33, 2. Konstantin Ivlijev (ROC) 40,43, 3. Steven Dubois (Kan.) 40,66, 4. Abzal Azgalijev (Kaz.) 40,88,

Utorok 15. februára

muži – stíhacie preteky tímov: 1. Nórsko (Hallgeir Engebraten, Allan Dahl Johansson, Peder Kongshaug, Sverre Lunde Pedersen) 3:38,08 min, 2. ROC (Daniil Aldoškin, Alexander Rumjancev, Sergej Trofimov, Ruslan Zacharov) 3:40,46, v B-finále: 3. USA (Ethan Cepuran, Casey Dawson, Emery Lehman, Joey Mantia) 3:38,80, 4. Holandsko 3:41,61, v C-finále: 5. Kanada 3:40,39, 6. Kórejská republika 3:53,77, v D-finále: 7. Taliansko 3:44,20, 8. Čína 3:53,58

Streda 16. februára

Na krátkej dráhe

ženy – finále – 1500 m
1. Min-čong Čcho (Kór.rep.) 2:17,789 min., 2. Arianna Fontanaová (Tal.) 2:17,862, 3. Suzanne Schultingová (Hol.) 2:17,865, 4. Hanne Desmetová (Belg.) 2:18,711, 5. Xandra Velzeboerová (Hol.) 2:18,781, 6. Lee Ju-bin (Kór. rep.) 2:18,825, 7. Chan Jü-tong (Čína) 2:19,060

muži – štafeta na 5000 m finále
1. Kanada (Charles Hamelin, Steven Dubois, Jordan Pierre-Gilles, Pascal Dion) 6:41,257, 2. Kórejská rep. (Lee June-seo, Daeheon Hwang, Yoongy Kwak, Janghyuk Park) 6:41,679, 3. Taliansko (Pietro Sighel, Yuri Confortola, Tommaso Dotti, Andrea Cassinelli), 6:43,431, 4. ROC 6:43,440, 5. Čína 6:51,654

Štvrtok 17. februára

1000 m – ženy: 1. Miho Takagiová (Jap.) 1:13,19 min – olympijský rekord, 2. Jutta Leerdamová (Hol.) 1:13,83, 3. Brittany Boweová (USA) 1:14,61, 4. Angelika Golikovová (ROC) 1:14,71, 5. Antoinette de Jongová 1:14,92, 6. Ireen Wüstová (obe Hol.) 1:15,11, 7. Kimi Goetzová (USA) 1:15,40, 8. Vanessa Herzogová (Rak.), 9. Daria Kačanovová (ROC) obe 1:15,64, 10. Nao Kodairová (Jap.) 1:15,65

Piatok 18. februára

muži – 1000 m: 1. Thomas Krol (Hoi.) 1:07,92 min., 2. Laurent Dubreuil (Kan.) +0,40, 3. Havard Holmefjord Lorentzen (Nór.) +0,56, 4. Piotr Michalski (Polen) +0,64, 5. Ning Čung-jen (Čína) +0,68, 6. Ignat Golovazjuk (Biel.) +0,71, 7. Marten Liiv (Est.) +0,73, 8. Viktor Muštakow (ROC) +0,82

Sobota 19. februára

muži – hromadný štart: 1. Bart Swings (Belg.) 63 bodov, 2. Chung Jae-Won 40, 3. Lee Seung-Hoon (obaja Kór. rep.) 20, 4. Joey Mantia (USA) 10, 5. Daniil Aldoškin (ROC) 6, 6. Rjosuke Cučija (Jap.) 6, 7. Livio Wenger (Švajč.), 8. Seitaro Ičinohe (Jap.)

ženy – hromadný štart: 1. Irene Schoutenová (Hol.) 60 bodov, 2. Ivanie Blondinová (Kan.) 40, 3. Francesca Lollobrigidová (Tal.) 20, 4. Mia Kilburgová (USA) 10, 5. Kim Po-rum (Kór. rep.) 6, 6. Valerie Maltaisová (Kan.) 6, 7. Maryna Zujevová (Biel.) 4, 8. Ajano Satoová (Jap.) 3.