Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

ZOH 2022: Program a výsledky Biatlon

Sobota 5. februára

mix štafeta 4×6 km 1. Nórsko (Marte Olsbuová Röiselandová, Tirill Eckhoffová, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) 1:06:45,6 h (3+13), 2. Francúzsko (Anais Chevalierová Bouchetová, Julia Simonová, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet) +0,9 s (3+11), 3. Ruský olympijský výbor (Ulana Nigmatullinová, Kristina Rezcovová, Alexander Loginov, Eduard Latypov +1,5 (1+13), … 17. Slovensko (Ivona FIALKOVÁ, Paulína FIALKOVÁ, Michal ŠIMA, Tomáš SKLENÁRIK) +1 kolo (9+13).

Pondelok 7. februára

ženy – vytrvalostné preteky na 15 km: 1. Denise Herrmannová (Nem.) 44:12,7 min. (1 tr. min.), 2. Anais Chevalierová-Bouchetová (Fr.) +9,4 s. (1), 3. Marte Olsbu Röiselandová (Nór.) +15,3 (2), 4. Vanessa Voigtová (Nem.) +16,6 (1), 5. Dzinara Alimbekavová (Biel.) +31,7 (1), 6. Markéta Davidová (ČR) +31,9 (1), 7. Deedra Irwinová (USA) +1:01,4 min. (1), 8. Ingrid Landmarková Tandrevoldová (Nór.) +1:02,7 (1), 9. Kristina Rezcovová (ROC) +1:13,1 (2), 10. Julija Džimová (Ukr.) +1:21,7 (2), …, 42. Paulína FIALKOVÁ +4:58,0 min. (4), 46. Ivona FIALKOVÁ +5:41,5 (6), 68. Henrieta HORVÁTOVÁ +8:03,4 (3), 83. Veronika MACHYNIAKOVÁ (všetky SR) +11:09,0 (5)

Utorok 8. februára

muži – vytrvalostné preteky na 20 km
1. Quentin Fillon Maillet (Fr.) 48:47,4 min (2), 2. Anton Smolski (Biel.) +14,8 s (0), 3. Johannes Thingnes Bö (Nór.) +31,1 (2), 4. Maxim Cvetkov (ROC) +34,9 (1), 5. Scott Gow (Kan.) +1:05,6 min (1), 6. Benedikt Doll (Nem.) +1:07,1 (2), 7. Roman Rees (Nem.) +1:21,6 (1), 8. Tarjei Bö (Nór.) +1:29,6 (1), 9. Fabien Claude (Fr.) +1:38,1 (2); 10. Alexander Loginoc (ROC) +1:40,2 (3), … 43. Michal ŠIMA (SR) +5:21,6 (2), 80. Tomáš SKLENÁRIK (SR) +9:20,7 (5), 84. Matej BALOGA (SR) +9:59,7 (4), 88. Šimon BARTKO (SR) +11:04 (7)

Piatok 11. februára

ženy – šprint na 7,5 km: 1. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 20:44,3 min (0 tr. okruhov), 2. Elvira Öbergová (Švéd.) +30,9 sek. (0), 3. Dorothea Wiererová (Tal.) +37,2 (0), 4. Lisa Hauserová (Rak.) +47,3 (0), 5. Ingrid Landmarková Tandrevoldová (Nór.) +1:00,2 min, 6. Kristina Rescovová (ROC) +1:05,0 (2), 7. Anna Magnussonová (Švéd.) +1:05,9 (0), 8. Julia Džimová (Ukr.) +1:07,5 (1), 9. Anais Bescondová (Fr.) +1:08,8 (1), 10. Alina Stremousová (Mold.) +1:15,2 (0), … 14. Paulína FIALKOVÁ +1:27,7 min (1), 41. Ivona FIALKOVÁ +2:27,5 (4), 72. Henrieta HORVÁTOVÁ +3:36,4 (1), 88. Veronika MACHYNIAKOVÁ (všetky SR) +5:28,9 (3)

Sobota 12. februára

muži – šprint na 10 km: Johannes Thingnes Bö (Nór.) 24:00,4 min (1), 2. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +25,5 s (1), 3. Tarjei Bö (Nór.) +38,9 (1), 4. Maxim Cvetkov (ROC) +40,6 (0), 5. Sebastian Samuelsson +52,0 (1), 6. Martin Ponsiluoma (obaja Švéd.) +53,7 (2), 7. Sturla Holm Laegreid (Nór.) +1:02,3 min (2), 8. Benedikt Doll (Nem.) +1:05,0 (1), 9. Emilien Jacquelin (Fr.) +1:05,9 (2), 10. Anton Smolski (Biel.) +1:12,5 (1) …, 65. Šimon BARTKO +2:58,4 (3), 68. Michal ŠIMA +3:01,9 (1), 85. Matej BALOGA +3:40,9 (1), 87. Tomáš SKLENÁRIK (všetci SR) +3:45,9 (3)

Nedeľa 13. februára

stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 34:46,9 min. (1 tr. okruh), 2. Elvira Öbergová (Švéd.) +1:36,5 min. (3), 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) +1:48,7 (3), 4. Hanna Solová (Biel.) +1:58,9 (3), 5. Linn Perssonová (Švéd.) +2:07,2 (2), 6. Dorothea Wiererová (Tal.) +2:09,1 (3), 7. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) +2:09,8 (2), 8. Julia Simonová (Fr.) +2:18,3 (2), 9. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +2:28,8 (2), 10. Paulína FIALKOVÁ +2:38,8 (2), …, 36. Ivona FIALKOVÁ (obe SR) +5:19,4 (7)

stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Quentin Fillon Maillet (Fr.) 39:07,5 min. (0 tr. okruhov), 2. Tarjei Bö (Nór.) +28,6 s (1), 3. Eduard Latypov (ROC) +35,3 (1), 4. Lukas Hofer (Tal.) +51,1 (0), 5. Johannes Thingnes Bö (Nór.) +2:13,7 min. (7), 6. Roman Rees (Nem.) +2:30,2 (1), 7. Simon Desthieux (Fr.) +2:47,2 (3), 8. Sebastian Samuelsson (Švéd.) +3:02,7 (5), 9. Emilien Jacquelin (Fr.) +3:06,2 (6), 10. Felix Leitner (Rak.) +3:08,8 (1)

Utorok 15. februára

muži – štafeta na 4×7,5 km: 1. Nórsko (Sturla Holm Laegreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö, Vetle Sjaastad Christiansen) 1:19:50,2 h (1 tr. kolo + 7 dobíjaní), 2. Francúzsko (Fabien Claude, Emilien Jacquelin, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet) +27,4 (0+9), 3. ROC (Said Karimulla Chalili, Alexander Loginov, Maxim Cvetkov, Eduard Latypov) +45,3 (2+6), 4. Nemecko +1:04,3 (1+9), 5. Švédsko +1:49,4 (1+13), 6. Kanada +1:56,3 (2+9), 7. Taliansko +1:58,6 (2+13), 8. Bielorusko +1:59,0 (2+11) 9. Ukrajina +3:41,3 (4+12), 10. Rakúsko +3:41,7 (2+8),… 21. SLOVENSKO (Michal Šima, Matej Baloga, Šimon Bartko, Tomáš Sklenárik) – mínus 1 kolo na treťom úseku (2+10)

Streda 16. februára

ženy – štafety 4× 6 km
1. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Hanna Öbergová, Elvira Öbergová) 1:11:03, 9 h (0+6), 2. ROC (Irina Kazakevičová, Kristina Rezcovová, Svetlana Mironovová, Uliana Nigmatullinová) +12,0 s (1+7), 3. Nemecko (Vanessa Voigtová, Vanessa Hinzová, Franziska Preussová, Denise Herrmannová) +37,4 (0+6), 4. Nórsko +50,7 (2+8), 5. Taliansko +1:33,1 min (0+5), 6. Francúzsko +2:13,0 (2+10), 7. Ukrajina +3:00,2 (1+6), 8. Česko +3:02,1 (1+8), 9. Rakúsko +4:03,7 (3+7), 10. Kanada +4:30,4 (0+8), … 19. SLOVENSKO (Ivona FIALKOVÁ, Henrieta HORVÁTOVÁ, Veronika MACHYNIAKOVÁ, Paulína FIALKOVÁ) +1 kolo (2+12)

Piatok 18. februára

ženy – preteky s hromadným štartom na 12,5 km:
1. Justine Braisazová-Bouchetová (Fr.) 40:18,0 min (4 tr. okr.), 2. Tiril Eckhoffová +15,3 s (4), 3. Marte Olsbuová-Röiselandová (obe Nór.) +34,9 (4), 4. Markéta Davidová (ČR) +53,4 (4), 5. Kristina Rezcovová (ROC) +1:11,0 min (6), 6. Julia Simononová (Fr.) +1:22,6 (6), 7. Julia Džimová (Ukr.) +1:25,7 (3), 8. Franziska Preussová (Nem.) +1:26,4 (4), 9. Elvira Öbergová (Švéd.) +1:37,7 (4), 10. Hanna Solová (Biel.) +1:39,2 (8), … 26. Paulína FIALKOVÁ (SR) +3:46,8 (8) 10.00 muži – preteky s hromadným štartom na 15 km

muži – preteky s hromadným štartom na 15 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 38:14,4 min (4), 2. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +40,3 s (2), 3. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +1:12,5 min (3), 4. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +1:25,6 (5), 5. Dominik Windisch (Tal.) +1:38,4 (3), 6. Sturla Holm Lägreid (Nór.) +1:46,1 (5), 7. Simon Eder (Rak.) +1:56,4 (2), 8. Benedikt Doll (Nem.) +2:31,4 (6), 9. Tero Seppälä (Fín.) +2:32,7 (5), 10. Johannes Kühn (Nem.) +2:38,3 (5)