Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

ZOH 2022: Program a výsledky Beh na lyžiach

Sobota 5. februára

ženy – skiatlon 7,5 km klasicky + 7,5 km voľne: 1. Therese Johaugová (Nór.) 44:13,7 min, 2. Natalia Neprjajevová (ROC) +30,2, 3. Teresa Stadloberová (Rak.) +30,5.

Nedeľa 6. februára

muži – skiatlon na 30 km (15 + 15 km): 1. Alexander Boľšunov (ROC) 1:16:09,8 h, 2. Denis Spicov (ROC) +1:11,0, 3. Iivo Niskanen (Fín.) +2:00,2 … 45. Ján KORISTEK (SR) +9:28,9

Utorok 8. februára

Šprint voľne
ženy – finále
1. Jonna Sundlingová 3:09,68 min, 2. Maja Dahlqvistová (obe Švéd.) +2,88, 3. Jessica Digginsová +3,16, 4. Rosie Brennanová (obe USA) +4,49, 5. Nadine Fähndrichová (Švaj.) +7,21, 6. Emma Ribomová (Švéd.) +11,11, 7. Veronika Stepanovová (ROC), 8. Maiken Caspersen Fallová, 9. Tiril Udnes Wengová (obe Nór.), 10. Victoria Carlová (Nem.) …, v kvalifikácii: 57. Barbora KLEMENTOVÁ +25,84, 63. Alena PROCHÁZKOVÁ +27,81, 72. Kristína SIVOKOVÁ (všetky SR) +37,22

muži – finále
1. Johannes Hösflot Kläbo (Nór.) 2:58,06 min, 2. Federico Pellegrino (Tal.) +0,26 s, 3. Alexander Terenťjev (ROC) +1,31, 4. Joni Mäki (Fín.) +2,12, 5. Arťom Maľcev (ROC) +3,59, 6. Oskar Svensson (Švéd.) +6,17, 7. Richard Jouve (Fr.), 8. Sergej Usťugov (ROC), 9. Lucas Chanavat (Fr.), 10. Haavard Solaas Taugboel (Nór.)

Štvrtok 10. februára

ženy – 10 km klasicky s intervalovým štartom: 1. Therese Johaugová (Nór.) 28:06,3 min, 2. Kerttu Niskanenová (Fín.) +0,4, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +31,5, 4. Natalia Neprjajevová (ROC) +31,6, 5. Katharina Hennigová (Nem.) +43,4, 6. Ebba Anderssonová (Švéd.) +50,9, 7. Julia Stupaková (ROC) +57,5, 8. Jessica Digginsová (USA) +1:08,8, 9. Teresa Stadloberová (Rak.) +1:10,6, 10. Taťjana Sorinová (ROC) +1:11,1,… 65. Alena Procházková +5:11,9, 77. Barbora Klementová +6:52,9, 81. Kristína Sivoková +8:06,3

Piatok 11. februára

muži – 15 km klasicky: 1. Iivo Niskanen (Fín.) 37:54,8 min, 2. Alexander Boľšunov (ROC) +23,2 s, 3. Johannes Hösflot Kläbo +37,5, 4. Hans Christer Holund (obaja Nór.) +49,8, 5. Alexej Červotkin (ROC) +56,9, 6. Perttu Hyvärinen (Fín.) +1:05,4 min, 7. Hugo Lapalus (Fr.) +1:14,8, 8. Jens Burman (Švéd.) +1:32,0, 9. Iľja Semikov (ROC) +1:39,9, 10. William Poromaa (Švéd.) +1:47,7, … 58. Peter MLYNÁR (SR) +4:55,1

Sobota 12. februára

ženy – štafety 4 × 5 km 1. ROC (Julia Stupaková, Natalia Neprjajevová, Tatiana Sorinová, Veronika Stepanovová) 53:41,0 min, 2. Nemecko (Katherine Sauerbreyová, Katharina Hennigová, Victoria Carlová, Sofie Krehlová) +18,2 s, 3. Švédsko (Maja Dahlqvistová, Ebba Anderssonová, Frida Karlssonová, Jonna Sundlingová) +20,7, 4. Fínsko +21,2, 5. Nórsko +28,8, 6. USA +1:28,2 min, 7. Švajčiarsko +3:00,5, 8. Taliansko +3:39,5, 9. Kanada +3:39,9, 10. Čína +4:08,7

Nedeľa 13. februára

štafeta mužov na 4×10 km: 1. ROC (Alexej Červotkin, Alexander Boľšunov, Denis Spicov, Sergej Usťugov) 1:54:50,7 h, 2. Nórsko (Emil Iversen, Paal Golberg, Hans Christer Holund, Johannes Hösflot Kläbo) +1:07,2 min, 3. Francúzsko (Richard Jouve, Hugo Lapalus, Clement Parisse, Maurice Manificat) +1:16,4, 4. Švédsko +2:09,7, 5. Nemecko +2:55,8, 6. Fínsko +4:37,9, 7. Švajčiarsko +5:22,6, 8. Taliansko +5:25,9, 9. USA +8:05,6, 10. Japonsko +8:10,8

Streda 16. februára

ženy – tímový šprint klasicky finále
1. Katharina Hennigová, Victoria Carlová (Nem.) 22:09,85 min, 2. Maja Dahlqvistová, Jonna Sundlingová (Švéd.) +0,17 s, 3. Julia Stupaková, Natalia Neprjajevová (ROC) +0,71, 4. Kerttu Niskanenová, Krista Parmakoskiová (Fín.) +3,86, 5. Rosie Brennanová, Jessica Digginsová (USA) +12,93, 6. Teresa Stadloberová, Lisa Unterwegerová (Rak.) +45,40, 7. Laurien van der Graaffová, Nadine Fähndrichová (Švaj.) +52,24, 8. Tiril Udnes Wengová, Maiken Caspersenová Fallová (Nór.) +1:05,43 min, 9. Izabela Marciszová, Monika Skinderová (Poľ.) +1:38,16, 10. Melissa Galová, Lena Quintinová (Fr.) +1:55,07

muži – tímový šprint klasicky finále
1. Erik Valnes, Johannes Hösflot Kläbo (Nór.) 19:22,99 min, 2. Iivo Niskanen, Joni Mäki (Fín.) +2,46 s, 3. Alexander Boľšunov, Alexander Terentev (ROC) +4,29, 4. William Poromaa, Oskar Svensson (Švéd.) +15,06, 5. Antoine Cyr, Graham Ritchie (Kan.) +22,31, 6. Francesco De Fabiani, Federico Pellegrino (Tal.) +25,43, 7. Hugo Lapalus, Richard Jouve (Fr.) +35,38, 8. Jonas Baumann, Jovian Hediger (Švaj.) +41,36, 9. Ben Ogden, James Clinton Schoonmaker (USA) +1:05,08 min, 10. Michael Foettinger, Benjamin Moser (Rak.) +1:52,01

Sobota 19. februára

muži – 30 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Alexander Boľšunov 1:11:32,7 h, 2. Ivan Jakimuškin (obaja ROC) +5,5 s, 3. Simen Hegstad Krüger (Nór.) +7,0, 4. Arťom Maľcev (ROC) +10,7, 5. Sjur Röthe (Nór.) +15,8, 6. Denis Spicov (ROC) +26,2, 7. Clement Parisse (Fr.) +28,8, 8. Scott Patterson (USA) +33,9, 9. William Poromaa (Švéd.) +56,4, 10. Maurice Manificat (Fr.) +57,6, …, 40. Ján KORISTEK (SR) +5:53,3 min.

Nedeľa 20. februára

ženy – 30 km voľne s hromadným štartom: 1. Therese Johaugová (Nór.) 1:24:54,0 h, 2. Jessica Digginsová (USA) +1:43,3 min, 3. Kerttu Niskanenová (Fín.) +2:33,3, 4. Jonna Sundlingová (Švéd.) +2:35,4, 5. Taťjana Sorinová (ROC) +2:37,2, 6. Rosie Brennanová (USA) +2:38,7, 7. Delphine Claudelová (Fr.) +2:40,0, 8. Ebba Anderssonová (Švéd.) +2:41,5, 9. Marija Istominová (ROC) +3:06,1, 10. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +3:41,0