Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vlhovej tréner v tom má jasno. Ak predvedie, čo vie, príde niečo veľké

Matej Gemza má pred pondelkovým štartom slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej na ZOH v Pekingu dobré pocity.

06.02.2022 10:33
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
debata

Asistent hlavného trénera Maura Piniho je presvedčený, že ak ich zverenka predvedie to čo vie, príde niečo veľké.

Gemza po nedeľných voľných jazdách prezradil, ako sa Vlhová pripravovala na štart prvej disciplíny v Pekingu: „Príprava sa začala hneď po príchode Číny. Začali sme slalomom, obrák bol na pláne dni pred pretekmi. Včera sme mali deň voľna, dnes voľné jazdy.“

Rovnako ako Vlhová, tak aj asistent trénera uviedol, že preteková trať je vo výbornom stave. "Preteková zjazdovka nie je až taká ťažká, tréningové sú ťažšie. Tam je to veľmi náročné, neupravovali sa pár týždňov, preto je to ťažšie.

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

Preteková trať ani profil nie je ťažká. Je to o nastavení lyží, aby išli do sklzu. Akékoľvek zaváhanie a kontrola rýchlosti je poznať na čase."

Tím Vlhovej v nedeľu doobeda ešte nepoznal rozloženie brán na trati: „Hneď ako trať postavia, urobíme fotky a videá, zanalyzujeme si to a povieme si pár taktických vecí. Potom sa už len dobre navečerať a vyspať sa,“ povedal Gemza.

Na adresu Vlhovej dodal: "Počas tréningov vyzerala dobre, lyžovala dobre. Záležať bude od toho ako sa zobudí, ale ona už tieto veci zvláda na najvyššej úrovni. Nervozita je taká normálna, preteková, to je vždy.

vlhová Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o Petre Vlhovej na ZOH

Ale nič špeciálne nepozorujeme. Chceme medailu všetci, ale to chce každá pretekárka. Petra lyžuje dobre a stabilne. Ak urobí to čo vie, potom príde niečo veľké."

Gemza tiež prezradil, že slovenská reprezentantka je veľmi profesionálna, aj čo sa týka dodržiavania opatrení v olympijskej dedine. „Aj preto sa nám darí držať sa tak, aby sme boli zdraví.“

Kresby pre Petru Vlhovú Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Jedna z detských kresieb, ktorú najmenší...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #alpské lyžovanie #ZOH Peking 2022 #Matej Gemza