Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šikovná Ester aj naďalej zostane pri dvoch disciplínach. Verí, že sa tak uživí

Svojou prvou zlatou medailou na ZOH v Pjongčangu šokovala Češka Ester Ledecká celý športový svet. Víťazstvo snoubordovej špecialistky v lyžiarskom super-G bolo prekvapujúce, no sobotňajší triumf v paralelnom "obráku" na jej materskej doske už bol pomerne očakávanou záležitosťou.

24.02.2018 11:16
ZOH 2018, snoubording, Ester Ledecká Foto: ,
Češka Ester Ledecká, víťazka paralelného obrovského slalomu v snoubordingu.
debata (2)

Už tým, že sa ako prvý športovec na ZOH postavila na štart na lyžiach aj snouborde, sa zapísala do histórie. Tento unikát ešte zvýraznila zlatým písmom.

„Pravdupovediac, dnes som sa cítila najlepšie za uplynulý týždeň. Bola som sebavedomá a nervozitu som vôbec nepociťovala. Od kvalifikácie som mala pocit, že tu som doma. Aj keď nebolo vôbec jednoduché vymeniť lyže za snoubord. Musela som poriadne potrénovať a som rada, že to takto úžasne vyšlo,“ povedala pre portál idnes.cz dvojnásobná olympijská víťazka z Pjongčangu.

Zlatá Češka Ester Ledecká Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Zlatá česká snoubordistka Ester Ledecká na...

Ledeckou po snoubordovom triumfe lomcovali veľké emócie. „Veľmi som sa v cieli tešila. Bola som šťastná, že sa mi to podarilo. Už po kvalifikačných pretekoch som bola dojatá. Toto moje víťazstvo videli obaja moji rodičia a som veľmi rada, že sem prišla aj moja mama, ktorá sa bojí lietať. Dúfam, že si to tu užila a snáď som jej ten strach z lietania vynahradila. Ďakujem aj môjmu dedkovi, ktorý ma stále podporoval a všetkým fanúšikom. Toto víťazstvo patrí im,“ vyhlásila mladá Češka, ktorá podľa svojho otca preukazovala svoje predpoklady už ako dieťa a jej úspechy ho neprekvapujú.

„Vždy robila to, čo ju bavilo. Niekto má pocit, že je potrebné deti do niečoho nútiť, my sme ju naopak museli brzdiť. Museli sme sledovať čas, ktorý trávila na tréningu, aby to neprehnala. Skrátka sme sa deťom venovali a podporovali ich v tom, čo ich bavilo,“ uviedol Janek Ledecký.

Dvadsaťdvaročná pražská rodáčka sa chce aj naďalej venovať dvojkombinácii super-G a snoubording. „Pokiaľ ma to bude baviť, tak sa budem venovať obidvom disciplínam. A verím, že sa tým aj dobre uživím.“

2 debata chyba
Viac na túto tému: #snoubording #alpské lyžovanie #Pjongčang 2018 #Ester Ledecká