Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vlhová pôjde do kombinácie s dvojkou: Chcem dať svoju jazdu v slalome

S výhodným číslom 2 vyštartuje slovenská zjazdárka Petra Vlhová do štvrtkovej alpskej kombinácie na zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

21.02.2018 06:41, aktualizované: 10:35
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová na trati olympijského zjazdu.
debata (2)

V konkurencii 32 pretekárok bude mať ďalšia Slovenka Barbara Kantorová v úvodnej zjazdovej časti pretekov dvadsaťsedmičku. Na štarte nebudú chýbať úradujúca majsterka sveta v kombinácii Švajčiarka Wendy Holdenerová (č. 3) a tiež jej krajanka Michelle Gisinová, pred rokom na MS v St. Moritzi strieborná.

Veľké ambície bude mať aj hviezdne americké duo Lindsey Vonnová (13.) a Mikaela Shiffrinová (19.) a možno aj čerstvá olympijská šampiónka v zjazde Talianka Sofia Goggiová (16.).

„Budem sa snažiť užiť si to. V zjazde sa treba dostať do najlepšej tridsiatky a v slalome potom ukázať svoju dobrú jazdu. Uvidíme, čo z toho bude,“ uviedla Petra Vlhová po stredajších pretekoch v zjazde. V kráľovskej disciplíne zjazdového lyžovania sa pôvodne nemala predstaviť, ale napokon využila šancu na kvalitný tréning. A hoci preteky nedokončila, nebola smutná.

„Mrzí ma, že som neprišla do cieľa, ale nabudúce budem vedieť, že mám prejsť inak cez náročnú pasáž pred skokom. Nebola som dostatočne natočená v smere jazdy a keď som skočila, na dvoch metroch sa to už nedalo korigovať,“ vrátila sa k zjazdu Vlhová. Priznala, že olympijské trináste miesto z jej parádnej disciplíny slalomu ju bude vnútorne ešte dlho mátať. „Samozrejme, hovorili sme o tom s trénerom, ale na to treba čas, aby sme to dôkladne rozobrali,“ potvrdila Vlhová.

Barbara Kantorová počas olympijského zjazdu. Foto: SITA/AP, Patrick Semansky
Barbara Kantorová Barbara Kantorová počas olympijského zjazdu.

Alpskú kombináciu či predtým superkombináciu absolvovala Vlhová len niekoľkokrát v doterajšej kariére a ani raz na vrcholnej úrovni typu Svetový pohár, majstrovstvá sveta či zimné olympijské hry. V disciplíne všestrannosti bola tridsiata prvá na juniorských majstrovstvách sveta v roku 2015 v nórskom Hafjelli a v samom závere minulej sezóny tretia a prvá na juniorských, resp. seniorských majstrovstvách Slovinska v Krvavci.

Štvrtkové preteky, ktoré sa začnú zjazdárskou časťou o 3.30 h SEČ (11.30 h miestneho času), absolvuje aj Barbara Kantorová.

„Chcem bojovať o prvú tridsiatku pred slalomom. To bude dôležité,“ priznala. Krátko sa vrátila aj k stredajšiemu zjazdu, v ktorom obsadila 29. miesto s odstupom 6,77 s na víťaznú Talianku Sofiu Goggiovú. „Vzhľadom na to, že túto disciplínu prakticky vôbec nejazdíme, to nebolo zlé. Napokon vyšiel krásny deň, nebolo veterno, človek sa teší.“

Kombinačné preteky žien vyvrcholia slalomovým kolom vo štvrtok od 15.00 h SEČ (7.00 h miestneho času).

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Barbara Kantorová #Pjongčang 2018