Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

FOTO: V Pjongčangu znela slovenská hymna. Kuzminová si prebrala zlato

Medailové námestie v Pjongčangu a slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová. Toto spojenie sa na zimných olympijských hrách v južnej časti Kórejského polostrova odohralo už po tretí raz, ale teraz v tom boli najväčšie emócie.

18.02.2018 11:35 , aktualizované: 13:07
ZOH 2018 biatlon Kuzminová Zlato Medaila Foto: ,
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová hryzie zlatú medailu, ktorú získala v pretekoch s hromadným štartom.
debata (51)

Po dvoch strieborných radostiach nadišla zlatá eufória. V nedeľu niekoľko minút po pol ôsmej večer miestneho času Kuzminová vystúpila na najvyšší stupienok ako víťazka pretekov s hromadným štartom a na krk jej zavesili zlatú medailu. Hlavu kráľovnej biatlonovej stopy zasa zdobila zlatá čiapka a na krku mala zlatý šál.

Rovnako ligotavé doplnky oblečenia mal aj jej manžel a tréner Daniel Kuzmin. Slovenský olympijský výbor takto zareagoval na najväčší úspech slovenského športu na ZOH 2018. Potom zaznela slovenská hymna a 33-ročná rodáčka z ruskej Tumene si jej slová hrdo zopakovala po štyroch rokoch.

Presne toľko uplynulo od jej triumfu v rýchlostných pretekoch na ZOH 2014 v Soči. Netreba zabudnúť, že prvé olympijské zlato si vybojovala už na ZOH 2010 vo Vancouveri.

Nasťa dostala aj zlatú! Takto sa z nej teší Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová so...

„Tento ceremoniál bol najemotívnejší. Aj som som si poplakala, emócie vo mne prúdia naplno. Nemám to ešte prežité vo svojom vnútri, ale postupne mi to dochádza. Vravela som si, ‚Nasťa, ešte si nevyhrala, kým nemáš medailu na krku.‘ Podvedome som čakala, či sa ešte niečo náhodou nestane a či je to všetko pravda,“ skonštatovala Kuzminová už so zlatou medailou na krku pre slovenské agentúry. Na otázku, či si aj zaspievala hymnu, odpovedala:

„Určite áno, len som sa v duchu obávala, či som nezabudla po 4 rokoch jej slovíčka. Zostalo to však, našťastie, v mojej hlave,“ zasmiala sa už 3-násobná olympijská víťazka a 6-násobná medailistka.

Na otázku, či si spomenie, kedy si prvýkrát zaspievala slovenskú hymnu, odpovedala: „Nebolo to vo Vancouveri 2010. Snažila som sa ju spievať už na majstrovstvách Európy v ruskej Ufe v roku 2009. Vtedy sme ju spolu s Natálkou Prekopovou nacvičovali. Poprosila som ju, nech ma naučí slovíčka, lebo moje znalosti slovenčiny boli vtedy na nízkej úrovni,“ opäť sa zasmiala Kuzminová.

Keď preberala druhú striebornú medailu, vyslovila želanie, aby sa čo najskôr niekto zo slovenských športovcov opäť ocitol na slávnostnom ceremoniáli odovzdávania cenných kovov na zimných olympijských hrách. Ubehli dva dni a opäť tam bola ona, dokonca v hlavnej úlohe na najvyššom stupni spievajúc hymnu. „Na ďalšiu olympiádu už asi nepôjdem, ale želám si, aby sa Slovensku naďalej darilo v športe a k mojim úspechom sa pridali ďalšie,“ dodala zlatá „Nasťa“.

51 debata chyba
Viac na túto tému: #Danka Barteková #Anastasia Kuzminová #Pjongčang 2018