Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

FOTO: Medlová počas pretekov tvrdo spadla. V cieli ju objal prezident

Ostré, aj keď zubaté slnko a napohľad zimná idylka vítali snoubordistky v areáli Phoenix pred súťažou v slopestyle na ZOH 2018 v Pjongčangu.

12.02.2018 06:58
debata (38)
Pjongčang: Klaudia Medlová v akcii Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Zľava: Prezident SR Andrej Kiska a Klaudia...

Občas zafúkalo, tak v norme. Dlho to však neplatilo. Vietor začal opäť úradovať v plnej sile, ako si už na tejto zimnej olympiáde zvykol. Keď nejakej pretekárke nárazovo „fúklo“ priamo na trati, jej jazda sa zmenila na boj o prežitie.

„Strašne fúkalo a navyše nekonzistentne. Niekomu ‚fúklo‘, inému zasa nie a nebolo to vôbec fér. Takmer každý padol a nedošiel do cieľa,“ vravela po pretekoch Klaudia Medlová. Jediná slovenská zástupkyňa v tomto športe na ZOH 2018 sa veľmi tešila práve na túto disciplínu, v ktorej bola bronzová pred troma rokmi na MS v rakúskom Kreischbergu. Napokon sa obe jej jazdy skončili pádmi a celkovým 24. miestom.

Najmä ten prvý pád vyzeral napohľad hrozne. Tvrdý náraz na chrbát po jednom zo skokov však, našťastie, zostane bez následkov. „Nie je to zlomené, iba narazené. Večer to bude bolieť, ale čo narobím,“ pokrčila plecami Medlová.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka s pokojom a nadhľadom skonštatovala, že pondelkové preteky sa za daných podmienok vôbec nemali uskutočniť. Aj úspešná obhajkyňa olympijského zlata zo Soči Američanka Jamie Andersonová sa v druhej jazde nevyhla pádu. Keďže však tú prvú zvládla výborne a hodnotila sa lepšia z oboch, zavesia jej po druhý raz na krk olympijské zlato.

„Mali nám to preložiť na iný deň, ale to sa asi nedá pre vysielania v televízii. Za takýchto podmienok sa nedá súťažiť. Na tréningu to bolo ešte dobré, ale iba pár jázd. Keď prišli preteky, opäť sa zdvihol vietor,“ skonštatovala ešte raz Medlová.

Na požiadanie slovenských médií vysvetlila, čo sa vlastne stane, keď zafúka vietor v nepravú chvíľu. Čiže vtedy, keď sa pretekárka vo vzduchu pokúša o nejaký náročnejší trik počas skoku. „Stačí, ak o máličko viac fúkne, a zrazu to neviete dotiahnuť do úspešného dopadu a zároveň ukázať nejaký väčší trik. Ja som dnes cítila, že nemám potrebnú rýchlosť. Napriek tomu som sa nešetrila a išla do toho naplno. Našťastie, nič som si pri páde nezlomila,“ zopakovala sympatická Liptáčka.

Teraz ju čaká v dejisku Hier takmer týždňové voľno a v pondelok 19. 2. kvalifikácia v disciplíne big air. Teda ak opäť nebude úradovať vietor. „Toto musím hodiť za hlavu, iné mi ani nezostáva. Na big air nie je treba toľko trénovať. Pri slopestyle áno, tam išlo o to, aby som sa zžila s traťou, sústredila sa na každú prekážku zhora až dolu. A to sa za tri hodinky tréningu nedá,“ vysvetlila na záver Klaudia Medlová.

38 debata chyba
Viac na túto tému: #Klaudia Medlová #Pjongčang 2018