Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Definitívne bez legendy. Nóri svoju hviezdu na olympiádu nevezmú

Nórsky biatlonista Ole EInar Björndalen sa definitívne nepredstaví na februárových zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

15.01.2018 14:32
Björndalen, biatlon Foto:
Ole Einar Björndalen.
debata

Čoskoro štyridsaťštyriročný pretekár (nar. 27. januára 1974) nesplnil nominačné kritériá nórskeho biatlonového zväzu a nevošiel sa do šesťčlennej nominácie.

„Výsledky, ktoré v tejto sezóne Svetového pohára dosiahol, nie sú dosť dobré. Nesplnil kritériá, na rozdiel od iných, ktorí si počínali dobre,“ uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ zväzu Tore Övrebö, citoval ho web mre.no.

Björndalen skončil v stredu v nemeckom Ruhpoldingu na 42. mieste vo vytrvalostných pretekoch na 20 km v rámci Svetového pohára a na 42. pozícii je až siedmym najlepším Nórom v priebežnom celkovom hodnotení seriálu, štartovať ich môže len šesť.

Vyššie figurujú Johannes Thingnes Bö (2.), Tarjei Bö (4.), Lars Helge Birkeland (11.), Emil Hegle Svendsen (15.), Henrik L'Abée-Lund (24.) a Erlend Bjöntegaard (33.). Nóri po po Ruhpoldingu uzavreli olympijskú nomináciu. Na 6. kolo SP do talianskej Anterselvy (18. – 21. januára) už olympionikov nepošlú, tí dajú prednosť záverečnej príprave.

Je značne možné, že Björndalen pod vplyvom tohto sklamania, vari najväčšieho vo svojej kariére, neabsolvuje zvyšok súťažného ročníka. Usiloval sa o siedmy štart pod piatimi kruhmi, debutoval v Lillehammeri 1994.

Ole Einar Björndalen je držiteľom 8 zlatých medailí zo ZOH (celková bilancia 8–4–1), ale aj 20-násobným majstrom sveta (20–14–11) a víťazom rekordných 94 individuálnych súperení vo SP, v ktorom dosiahol 6 veľkých glóbusov do sezóny 2008/2009.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ole Einar Björndalen #Pjongčang 2018