Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Sanitra tušil ráno 2 nuly, zlato berie ako satisfakciu

Po druhej streľbe Anastasie Kuzminovej v rýchlostných pretekoch na 7,5 km na zimných olympijských hrách v Soči vyleteli ruky trénera Juraja Sanitru vysoko do výšky, zablahoželal si s Josefom Obererlacherom, prijal gratuláciu od bieloruského kolegu a bežal do priestoru cieľa.

09.02.2014 17:10
Juraj Sanitra Foto:
Juraj Sanitra.
debata

Jeho zverenka Anastasia Kuzminová mierila za obhajobou olympijského prvenstva. Vďaka bezchybnej streľbe sa stala prvou ženou histórie, ktorá obhájila v jednej individuálnej disciplíne v biatlone prvenstvo.

„Nasťa dnes ukázala, čo vie: rýchlo bežať a presne strieľať. Od rána som mal pocit, že deň zakončí dvoma nulami. Je to pre nás veľká satisfakcia. Nemáme za sebou jednoduché obdobie, nedarilo sa nám úplne podľa predstáv, ale táto medaila všetko zatieni. Som rád, že sme skeptikom, ktorí hovorili, že slovenská výprava cestuje na ZOH ako turistická, ukázali ich omyl. Dokázali sme, že Slováci sa vedia presadiť,“ hovoril spokojne Juraj Sanitra.

Počas Kuzminovej streľby zvieral v zuboch zlatý krížik, ktorý mal aj vo Vancouveri pri prvom zlate. „Po štyroch rokoch som vytiahol aj okuliare. Od kanadskej olympiády som si ich nenasadil,“ tvrdil Sanitra.

Fanúšikovia mali na ZOH od Kuzminovej veľké očakávania. Od prvenstva vo Vancouveri sa dokázala na majstrovstvách sveta postaviť na pódium iba raz, znalci biatlonovej problematiky ju vďaka tohtosezónnej výkonnosti nezaraďovali medzi favoritov na zlato.

„Nasťa veľmi dobre zvládla atmosféru. Aklimatizácia bola dobrá, všetko podriaďovala príprave. Opäť ukázala, že tunajšie trate jej sedia. Na strelnicu prichádzala pokojná, všetkých desať rán bolo stopercentných. Nepotrebovali sme ani to šťastie, ktoré je niekedy nutné k úspechu. Sme neskutočne šťastní,“ radoval sa bývalý prezident Slovenského zväzu biatlonu Juraj Sanitra.

debata chyba
Viac na túto tému: #Anastasia Kuzminová #Soči 2014 #Juraj Sanitra