Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Súťaže sa začnú pred otvorením ZOH, v akcii krasokorčuliari i snoubordisti

Netradične už v predvečer oficiálneho otvorenia XXII. zimných olympijských hier v Soči sa v tomto čiernomorskom letovisku rozbehnú súťaže v troch športových odvetviach.

05.02.2014 14:34
OLYMPICS-FIGURESKATING/ Foto: ,
Ruská krasokorčuliarska hviezda Jevgenij Pľuščenko počas tréningu.
debata

V horskej časti v Parku extrémnych športov Roza Chutor nad Červenou Poľanou všetko odštartujú kvalifikácie mužov a žien v snoubordingu v premiérovej disciplíne slopestyle a po nich prvú časť kvalifikácie absolvujú aj akrobatické lyžiarky v jazde na terénnych nerovnostiach.

V prímorskej oblasti sa v korčuliarskom paláci Ľadovec začne pod piatimi olympijskými kruhmi nová súťaž tímov v krasokorčuľovaní krátkym programom mužov a športových dvojíc.

Začiatok súťaží o deň skôr pred oficiálnym otvorením Hier je netradičný prvok. Pred štyrmi rokmi sa síce v kanadskom Vancouveri uskutočnila kvalifikácia skokanov na lyžiach na strednom mostíku vo Whistleri pred ceremoniálom, ale v rovnaký deň.

Slováci nezasiahnu vo štvrtok do súťažného diania. Ako prví sa predstavia v sobotu 8. februára o 15.30 h SEČ sánkar Jozef Ninis a kvarteto biatlonistov Tomáš Hasilla, Pavol Hurajt, Matej Kazár a Martin Otčenáš v rýchlostných pretekoch mužov na 10 km.

Štvrtkový program ZOH (bez finálovej disciplíny, bez účasti slovenského športovca, časy v SEČ):

  • 7.00 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie mužov – Park extrémnych športov Roza Chutor, Červená Poľana
  • 9.00 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie mužov – Park extrémnych športov Roza Chutor, Červená Poľana
  • 11.00 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien – Park extrémnych športov Roza Chutor, Červená Poľana
  • 13.00 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien – Park extrémnych športov Roza Chutor, Červená Poľana
  • 15.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 1. kolo kvalifikácie žien – Park extrémnych športov Roza Chutor, Červená Poľana
  • 16.30 h KRASOKORČUĽOVANIE: Tímová súťaž – krátky program mužov – Korčuliarsky palác Ľadovec, Soči
  • 18.10 h KRASOKORČUĽOVANIE: Tímová súťaž – krátky program športových dvojíc – Korčuliarsky palác Ľadovec, Soči
debata chyba
Viac na túto tému: #krasokočuľovanie #Soči 2014 #slopestyle #akrobatické lyžovanie #snoubording