Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kluby NHL pribalia hviezdam do Soči ochranné ponožky

Technologickým hitom hokejového turnaja na nadchádzajúcich zimných olympijských hrách v Soči by sa mohli stať ponožky.

05.02.2014 11:46
Erik Karlssson, zranenie Foto: ,
Obrancovi Ottawy Erikovi Karlssonovi v minulej sezóne rozrezal korčuľou achilovku Matt Cooke z Pittsburghu. Ponožky z odolných materiálov majú podobným zraneniam zabrániť.
debata

Vyrobené z odolných materiálov na báze kevlaru alebo dokonca medených vláken chránia hráčov pred zraneniami lýtkového svalu, achilovky či chodidiel spôsobenými korčuľami. Nový prvok vo výstroji vítajú najmä kluby NHL, ktoré sa boja o zdravie svojich hráčov.

„Máme chlapcov, ktorí si ich naťahujú. Nemusia sa báť o lýtko či achilovku, sú chránení. Nôž môže ponožku za istých okolností prerezať, ale napácha menej škôd a nezanechá jazvu,“ povedal kustód Detroit Red Wings Paul Boyer, ktorý sa stará aj o výstroj Henrika Zetterberga, Pavla Daciuka či mladých Slovákov – Tomášov Tatara a Jurča.

Návlek na podkolenie sa udomácňuje aj v kabínach ďalších tímov NHL. Napríklad aj vo winnipegskej. „Môže znamenať rozdiel medzi vynechaním veľkej časti sezóny a pokračovaním v hre. Najradšej by som bol, keby ich nosili všetci. Pre nás je dôležitý každý prvok, čo chráni zdravie hráčov. Ponožky možno nezabránia všetkým zraneniam, ale môžu ich minimalizovať,“ konštatoval výstrojový manažér Jets Jason McMaster, ktorý každému zo svojich štyroch olympionikov zabalil do Soči po štyri páry.

debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Soči 2014 #hokejový turnaj v Soči