Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Nadšený Demitra: Čo ten Halák všetko pochytá

"Presvedčili sme sa, že môžeme hrať proti komukoľvek," tešil sa útočník hokejovej reprezentácie Pavol Demitra po senzačnom víťazstve nad Ruskom 2:1. Demitra bol jednou z kľúčových postáv zápasu - najskôr prihral Mariánovi Hossovi na vyrovnávajúci gól a v nájazdoch sa sám postaral o rozhodujúci zásah.

19.02.2010 09:36
Slovensko Rusko Demitra Foto: ,
Pavol Demitra.
debata

Ako chutí otočenie zápasu proti jednému z najväčších favoritov na olympijské zlato?
Je to úžasné. Keď som dal gól a pocítil tú vlnu z hľadiska – bolo to nádherné, neuveriteľný pocit. Ruský gólman Bryzgalov síce chytal výborne, ale boli sme trpezliví a nakoniec sme na neho našli recept. Pri prvom nájazde mi Bryzgalov puk vypichol, ale dostal som druhú šancu. Šiel som na neho z opačnej strany ako pri prvom pokuse, čakal som, čakal, kým nespraví prvý pohyb a obstrelil som ho. Som veľmi rád, že máme dôležité dva body.

Národný tím odohral druhý zápas v priebehu dvoch dní. Kde ste našli v závere sily na otočenie výsledku?
Vždy, keď hráme za našu krajinu, dodáva nám to energiu. Pomáhali nám aj fanúšikovia, boli skvelí. Na olympiáde si možno zahráte raz za život a musíte skrátka obetovať všetko, čo je potrebné. Máme veľmi dobrý tím, sme súdržní, návzajom sa povzbudzujeme.

Kedy ste si naposledy s Mariánom Hossom tak dobre zahrali?
Ja si s ním vždy dobre zahrám, sme výborní kamaráti, bývame spolu aj v olympijskej dedine. Bolo to ako za starých čias v Trenčíne počas výluky v NHL.

Tím výborne bránil, ku gólu sa nedostali ani takí hráči ako Ovečkin či Malkin. Bol to kľúč k úspechu?
Je zjavné, že v takomto spôsobe hry je naša šanca. Musíme pozorne brániť, držať čo najdlhšie vyrovnaný stav, trpezlivo čakať na svoju šancu. Rusi sú schopní ísť aj traja bojovať za našu bránku a vedeli sme, že nejaké protiútoky sa nám naskytnú. Nakoniec sme jeden využili. A Jaro Halák – čo on všetko pochytá… Po dlhom čase máme aj my v bránke hviezdu, ktorá nám dokáže vyhrať zápas. Bol neuveriteľný. Hviezda zápasu číslo jeden.

Čo pre vás znamená víťazstvo nad Ruskom?
Je to veľké povzbudenie pre celý tím, ukázali sme, že vieme hrať hokej. A presvedčili sme sa, že môžeme hrať proti komukoľvek. Myslím, že pred nami majú ostatné tímy rešpekt, vedia, že to proti nám nebudú mať jednoduché. Ale musíme sa držať pri zemi, oddýchnuť si a sústrediť sa na ďalší zápas.

Ten vás čaká proti Lotyšsku. Aký súboj očakávate?
Lotyši majú kvalitný tím, dobre korčuľujú, majú silné presilovky, Opäť musíme byť trpezliví, čakať na svoje šance a dúfam, že získame ďalšie body.

debata chyba