Kapustová skončila šiesta vo vytrvalostných pretekoch junioriek

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová obsadila 6. miesto vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na ME juniorov v poľskom stredisku Jakuszyce.

08.02.2024 13:00
1natrati Foto:
21-ročná juniorská reprezentantka Ema Kapustová už na seba upozornila aj vo svetovom pohári.

Jedna zo spolufavoritiek súťaže mohla dosiahnuť aj na cenný kov, ale na strelnici urobila až tri chyby. Mala tretí najlepší bežecký čas a od striebra ju delil jeden presnejší výstrel.

Zo zlata sa na 12,5 km dlhej trati suverénne tešila Rakúšanka Anna Andexerová, ktorá potvrdila úlohu topfavoritky. K najlepšiemu behu pridala aj bezchybnú streľbu a vyhrala s mimoriadnym náskokom viac ako troch minút pred krajankou Leoniou Pitzerovou (1 tr. minúta). Bronz patrí Hedi Mikolášovej z Česka (2). Kapustová (0–1–1–1) stratila na víťazku v súčte 4:07,4 min.

Tesne mimo elitnej desiatky skončila ďalšia talentovaná slovenská biatlonistka Kristína Makovínyová. Na strelnici bola stopercentná, ale doplatila na pomalší beh a skončila na 12. priečke s mankom 5:16,2 min.

844378331 Čítajte viac Veď to sa nedá jesť, urazili Čechov. Švédi si vzali so sebou na MS vlastného kuchára, knedlíky a spol. im vôbec nechutia

Tamara Molentová (4) skončila na 20., Sára Pacerová (5) na 25., Veronika Michalechová (3) na 39., Alžbeta Garguláková (7) na 53. a Veronika Šteczová (4) na 68. mieste.

Vytrvalostné preteky junioriek i juniorov sa mali pôvodne uskutočniť v stredu, no o deň ich posunuli pre nepriazeň počasia – teplo, silný dážď a vietor. Na štvrtok pôvodne plánované miešané štafety organizátori zrušili.

ME juniorov v biatlone

vytrvalostné preteky junioriek na 12,5 km: 1. Anna Andexerová (Rak.) 39:56,1 min (0), 2. Leonie Pitzerová (Rak.) +3:11,1 (1), 3. Heda Mikolášová (ČR) +3:39,5 (2), 4. Francesca Brocchierová (Tal.) +3:44,5 (1), 5. Klara Vindišarová (Slovin.) +3:57,0 (1),

6. Ema KAPUSTOVÁ (SR) +4:07,4 (3),… 12. Kristína MAKOVÍNYOVÁ +5:16,2 (0), 20. Tamara MOLENTOVÁ +7:25,2 (4), 25. Sára PACEROVÁ +8:07,8 (5), 39. Veronika MICHALECHOVÁ +9:28,1 (3), 53. Alžbeta GARGULÁKOVÁ +11:01,6 (7), 68. Veronika ŠTECZOVÁ (všetky SR) +13:23,1

Veľká nádej slovenského biatlonu Ema Kapustová Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Dvadsaťjedenročná juniorská reprezentantka Ema...
Viac na túto tému: #Ema Kapustová #MS v biatlone 2024