Parádna rakúska jazda v Crans Montane! Talianky ťažili z výhody, na Venierovú to bolo málo

Rakúska lyžiarka Stephanie Venierová triumfovala v nedeľňajších pretekoch super-G na podujatí Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku Crans Montana.

18.02.2024 11:29 , aktualizované: 12:12
847911146 Foto:
Stephanie Venierová oslavuje v cieli.

Druhé miesto obsadila s odstupom štyroch stotín Talianka Federica Brignoneová, tretia bola jej krajanka Marta Bassinová (+0,15). Líderka celkového poradia Lara-Gutová-Behramiová zo Švajčiarska skončila šiesta.

Venierová dosiahla tretie prvenstvo v kariére v SP, premiérové v superobrovskom slalome. Rakúšanka držala počas jazdy na zjazdovke Mont Lachaux solídnu líniu a najlepšie sa vyrovnala s veľmi technickými pasážami.

Na pódiu ju doplnili Talianky, ktoré vyťažili z toho, že trať postavil ich krajan Feltrin Giovanni.

847572677 Čítajte viac Super-G žien v Crans Montane sme sledovali ONLINE

Gutová-Behramiová bola od úvodu v červených číslach a aj keď v závere stiahla svoje manko, stačilo to na konečnú šiestu priečku.

Zostala na čele disciplíny, ale vedie len o päť bodov pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou, ktorá bola v nedeľu o stotinu lepšia a obsadila piate miesto.

Švajčiarka zároveň zvýšila náskok na čele celkového hodnotenia seriálu pred Mikaelou Shiffrinovou na 205 bodov.

847581827 Čítajte viac Gutová druhý domáci triumf nepridala. Zjazd patril Taliankam a nečakanej senzácii z Bosny

Američanka do Crans Montany necestovala, keďže sa stále úplne nezotavila zo zranenia kolena po páde koncom januára v zjazde v Cortine d'Ampezzo.

Ragnhild Mowinckelová spadla tesne pred druhým medzičasom, keď skončila v ochrannej bariére. Nórka sa však po chvíli dokázala postaviť späť na lyže.

Štartová listina bola ochudobnená o Sophiu Goggiovú z Talianska, ktorú rovnako ako Slovenku Petru Vlhovú vyradilo zranenie z hry do konca sezóny.

Ženy sa najbližšie presunú do Val di Fassa, v talianskom stredisku ich čakajú ďalší víkend dva superobrovské slalomy (24.-25. februára).

výsledky super-G SP žien v Crans Montane: 1. Stephanie Venierová (Rak.) 1:16,52 min., 2. Federica Brignoneová +0,04 s, 3. Marta Bassinová (obe Tal.) +0,15, 4. Romane Miradoliová (Fr.) +0,28, 5. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,45, 6. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,46, 7. Kajsa Vickhoffová Lieová (Nór.) +0,61, 8. Ester Ledecká (ČR) +0,64, 9. Kira Weidleová (Nem.) +0,69, 10. Laura Gaucheová (Fr.) +0,75

celkové poradie SP (po 31 zo 41 súťaží): 1. Gutová-Behramiová 1414 b., 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 1209, 3. Brignoneová 1128, 4. Petra VLHOVÁ (SR) 802, 5. Sofia Goggiová (Tal.) 792, 6. Sara Hectorová (Švéd.) 780

poradie v super-G (6 z 10): 1. Gutová-Behramiová 360, 2. Hütterová 355, 3. Brignoneová 326, 4. Venierová 266, 5. Goggiová 237, 6. Lieová 227

Zjazd plný pádov a zranení v v Cortine d'Ampezzo Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Zjazd Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo...
Viac na túto tému: #lyžovanie #super G #Federica Brignoneová #Crans Montana #Stephanie Venierová #Marta Bassinová