Slovenský mladík predviedol na olympiáde ďalší skvelý výkon, medaila mu ušla o desatinu

Slovenský lyžiar Andrej Barnáš dosiahol na IV. zimných olympijských hrách mládeže v juhokórejskom Kangwone po bronze v super-G ďalší kvalitný výsledok. V kombinácii obsadil 5. priečku a od zisku medaily ho delila iba desatina sekundy.

22.01.2024 14:57
839149438 Foto:
Andrej Barnáš si zo ZOH odnáša bronzovú medailu.

Zo slovenských športovcov boli v pondelok v akcii už len šortrekárky, ostatní absolvovali na svojich športoviskách tréningy. Informoval o tom portál olympic.sk.

Barnáš potvrdil, že mu trate i sneh v lyžiarskom stredisku Jeongseon High 1 vyhovujú. Podľa FIS bodov bol pred kombináciou tretí najlepší a patril medzi ašpirantov na popredné umiestnenie.

V úvodnom super-G nenadviazal na nedeľňajšiu jazdu a po drobných chybách zajazdil 17. najlepší čas. V slalome však predviedol tretiu najrýchlejšiu jazdu a v celkovom poradí skončil piaty.

Andrej Barnáš Čítajte viac Skvelé správy z ďalekej Kórei. Mladý Tatranec napodobnil Vlhovú, na ZOH mládeže získal medailu

Od zlata ho delilo 94 stotín sekundy. Víťazom sa stal Brit Zak Carrick-Smith, ktorý bol po super-G až 27. Druhý slovenský zástupca Daniel Palič obsadil 22. priečku.

Dievčenskú kombináciu dokončila zo Sloveniek len Veronika Šrobová. Za víťaznou Majou Waroschitzovou z Rakúska zaostala na 13. priečke o 2,78 sekundy. Po super-G bola dvadsiata, v slalome predviedla šiestu najlepšiu jazdu.

V Kangnungu vyvrcholili súťaže šortrekárok záverečným šprintom na 500 m. Lea Popovičová aj vo svojom treťom vystúpení postúpila do ďalšieho kola.

V ôsmej z deviatich rozjázd skončila síce na nepostupovom treťom mieste za súperkami z Číny a Nemecka, avšak čas 45,839 sekundy, čo je jej osobný rekord, ju ako najlepšiu z tretích posunul do štvrťfinále.

829534284 Čítajte viac Čísla, na ktoré sa Kuzminová nechytala! Mladá Slovenka kraľuje Svetovému poháru v biatlone

Druhá štvrťfinálová jazda bola zo všetkých najrýchlejšia, 16-ročná Popovičová v nej za najlepšími zaostala o necelé dve sekundy. Celkovo jej patrilo 20. miesto.

"S vystúpením na ZOH mládeže môžem byť spokojná. Podarilo sa mi vždy postúpiť ďalej, čo nebolo v tejto konkurencii jednoduché.

Aj dnes na 500 m som po vyžrebovaní vedela, že musím predviesť výborný čas, aby som postúpila. Podaril sa mi osobný rekord.

Vo štvrťfinále som si mohla lepšie pripraviť predbiehací manéver, aby som predstihla Nemku, čo sa mi nepodarilo.

Výsledky zo ZOH mládeže ma motivujú do ďalšej práce," uviedla pre web olympic.sk Popovičová.

Druhá slovenská zástupkyňa Michaela Ižarová v deviatej rozjazde v predposlednom kole v súboji so súperkou so Singapuru spadla a nabrala veľkú časovú stratu.