Na šprint bola schopná nastúpiť iba polovica slovenského tímu, preteky patrili Tandrevoldovej

Nórska biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová triumfovala v piatkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km na podujatí 5. kola Svetového pohára v Ruhpoldingu.

12.01.2024 16:53
836383329 Foto:
Ingrid Landmark Tandrevoldová oslavuje triumf.

V nemeckom stredisku zvíťazila časom 19:25,4 minúty a vďaka prvenstvu sa dostala na čelo poradia v šprinte. V cieli mala náskok 18,2 sekundy pred Švédkou Monou Brorssonovou, tretia finišovala Talianka Lisa Vittozziová s mankom 19 s.

Z dvojice slovenských reprezentantiek skončila vyššie Mária Remeňová, keď obsadila 79. miesto, no nepostúpila do nedeľnajšej stíhačky.

Dvadsaťsedemročná Tandrevoldová bola stopercentná na oboch streleckých položkách a pridala druhé víťazstvo v šprinte v tejto sezóne.

829534284 Čítajte viac Rastie každými pretekmi. Kapustová predviedla dokonalú streľbu a opäť vylepšila svoje maximum

Pre Nórku to bol zároveň tretí triumf v kariére v prestížnom seriáli, keď v sezóne 2020/2021 uspela v pretekoch s hromadným štartom.

Brorssonová vďaka druhému miestu vylepšila svoje maximum v SP, ktorým bola doteraz tretia priečka vo vytrvalostných pretekoch z 21. januára 2022 v talianskej Anterselve.

Na čele celkového poradia sa udržala Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová, ktorá obsadila 12. miesto.

Na štarte sa mali pôvodne predstaviť štyri Slovenky. Júlia Machyniaková však pre pretrvávajúce zdravotné problémy nemohla v šprinte nastúpiť a tréner Martin Otčenáš musel odhlásiť aj Emu Kapustovú, ktorá sa rovnako necítila dobre.

1natrati Čítajte viac Mladá Slovenka opäť bodovala. Kapustová obsadila na pretekoch Svetového pohára ďalšie skvelé miesto

Mária Remeňová mala na strelnici bilanciu 1+2 a skončila na 79. pozícii (+3:18,9 min.). O 37 sekúnd jej ušiel postup do nedeľňajšej stíhačky.

Jej dvojička Zuzana urobila len dve chyby, no na trati bola pomalšia a obsadila 82. miesto so stratou 3:24,5 minúty.

V sobotu je v Ruhpoldingu na programe šprint mužov na 10 km (14.30 h). Podujatie 5. kola SP v nemeckom stredisku uzavrú v nedeľu stíhačky žien a mužov.