Z Vlhovej je hlavný favorit na výhru! V prvom kole v Tremblante nemala konkurenciu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová má za sebou prvé kolo nedeľňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára v Mont Tremblant.

03.12.2023 17:26 , aktualizované: 17:41
826393616 Foto:
Petra Vlhová.
debata (3)

Prvé kolo ovládla. V Tremblante dosiahla čas 1:06,46 min a najbližšie jej bola Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá zaostal o päť stotín sekundy. Tretia bola Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska s mankom 0,29 s.

Nepriaznivé podmienky zo soboty sa neopakovali. Trať, ktorú staval Vlhovej tréner Mauro Pini, zišla ako prvá bez problémov Gutová-Behramiová. Tá je zároveň celková líderka v hodnotení disciplíny.

826209268 Čítajte viac Prvé kolo nedeľňajšieho obrovského slalomu v Tremblante sme sledovali ONLINE

Vlhová mala štartové číslo šesť a išla odvážane až riskantne. Na prvom medzičase strácala na Shiffrinovú 35 stotín sekundy, druhá časť s náročným nájazdom do strminy jej však vyšla a manko znížila na 0,04 s.

Tretí úsek bol mierne nervózny a strata vyskočila o päť stotín, no Vlhovej vyšiel záver, v ktorom stiahla 0,14 sekundy.

V sekunde spolu s najlepšou trojkou bola len Marta Bassinová z Talianska (+0,95), no zaujala aj devätnásťročná Zrinka Ljutičová z Chorvátska. Tá obsadila piate miesto so stratou 1,01 sekundy.

Druhé kolo je na programe dnes od 20.15 h. a sledovať ho môžete aj v našom online prenose.

V úvodných víkendových pretekoch, ktoré sa taktiež konali v kanadskom stredisku Tremblant, skončila Vlhová na druhom mieste.

V sobotu v obráku nestačila iba na Talianku Federicu Brignoneovú, za ktorou zaostala o 21 stotín sekundy. V 2. kole zašla najlepší čas zo všetkých pretekárok.

Vzrušujúci duel Vlhová - Shiffrinová v Killingtone Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová vstúpila do slalomu ako šiesta v...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #lyžovanie #Petra Vlhová #obrovský slalom #Mont Tremblant #1.kolo