Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Bö píše históriu, v Oberhofe vybojoval piate zlato. Slovákov stiahli z trate

Biatlonisti Nórska v zložení Marte Olsbuová Röiselandová a Johannes Thingnes Bö triumfovali v pretekoch miešaných dvojíc na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe.

16.02.2023 16:36 , aktualizované: 18:53
Oberhof Foto: ,
Momentka z pretekov miešaných dvojíc na MS v Oberhofe.
debata (3)

Fenomenálny Nór sa stal prvým biatlonistom v histórii, ktorý získal na jednom šampionáte päť zlatých medailí. Predtým triumfoval v miešanej štafete, šprinte, stíhačke a vytrvalostných pretekoch na 20 km. Slovenská dvojica Mária Remeňová a Michal Šima preteky nedokončila.

Nóri triumfovali o 13,8 sekundy pred rakúskou dvojicou Lisa Theresa Hauserová a David Komatz, bronz získali Lisa Vittozziová a Tommaso Giacomel z Talianska, keď zaostali o 51 sekúnd.

Paulína Bátovská Fialková Čítajte viac Bátovská Fialková dosiahla najvyššie umiestnenie na MS 2023. Nahnevaná Ivona: Sme asi jediný tím, ktorý nemá doktora

Severanov na ceste k triumfu nezastavilo ani jedno trestné kolo, ktoré musel Bö absolvovať po predposlednej streľbe. Svojich päť titulov na jednom svetovom šampionáte môže ešte zveľadiť, pretože sa predstaví ešte v dvoch disciplínach a môže tak útočiť na sedem titulov.

Päť zlatých medailí na jednom svetovom šampionáte získala iba Nemka Laura Dahlmeierová v roku 2017 a práve Röiselandová v roku 2020, kedy okrem titulov získala medailu vo všetkých siedmich disciplínach.

Dorothea Wierereová, koláž, nepoužívať Čítajte aj Bývalé párty dievča pokúšal pánsky magazín. Multitalentovaná Dorothea je späť

„Som rád, že to nakoniec dobre dopadlo, ale bez Marte by sme nemali šancu. Bol to skvelý tímový výkon. Dnes sme naozaj museli siahnuť na dno síl, veľa tímov nám konkurovalo. Určite sa to mohlo skončiť aj inak,“ uviedol Nór pre biathlonworld.com.

Remeňová so Šimom dobre odštartovali, Slovenka na ležke minula jeden terč a Šima na rovnakej pozícii strieľal čisto. Stojka im však vôbec nevyšla a po trestnom kole a dobíjaní ich pred poslednou odovzdávkou predbehli o kolo a organizátori ich tak podľa pravidiel stiahli z trate.

MS v Oberhofe – preteky miešaných dvojíc:

1. Nórsko (Marte Olsbuová Röiselandová/Jo­hannes Thingnes Bö) 35:37,1 min (1+6), 2. Rakúsko (Lisa Theresa Hauserová/David Komatz) +13,8 s (0+6), 3. Taliansko (Lisa Vittozziová/Tommaso Giacomel) +51 (2+9), 4. Švédsko (Hanna Öbergová/Sebastian Samuelsson) +1:16,4 min (1+12), 5. Francúzsko (Lou Jeanmonnotová/Fa­bien Claude) +1:21,9 (1+12), 6. Nemecko (Sophia Schneiderová/Phi­lipp Nawrath) +1:30,7 (1+12), 7. Slovinsko (Živa Klemenčičová/Jakov Fak) +1,38,1 (0+8), 8. Moldavsko (Alina Stremousová/Maksim Makarov) +2:00,7 (0+7) 9. Estónsko (Tuuli Tomingasová/Rene Zahkna) +2:24,8 (1+9), 10. Fínsko (Suvi Minkkinenová/Olli Hiidensalo) (2+13) +2:27,2 … SLOVENSKO (Mária REMEŇOVÁ/Michal ŠIMA) preteky nedokončilo

Top sledované biatlonistky podľa počtu fanúšikov Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Rýchle nohy, presná muška. Najobletovanejšie...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Johannes Thingnes Bö #MS v biatlone #michal šima #Mária Remeňová