Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vlhovej najhorší slalom za 7 rokov: Musíme to hodiť za hlavu, tvrdí jej brat

Petra Vlhová obsadila v českom stredisku v sobotnom slalome 4. miesto, o deň neskôr sa po viacerých chybách v 2. kole musela uspokojiť s trinástym miestom.

29.01.2023 13:52
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová pred mikrofónmi médií.
debata (13)

Horšie umiestnenie v slalome naposledy zaknihovala v marci 2016, keď v St. Moritzi skončila na 18. mieste. Nedeľňajšie preteky jej vôbec nevyšli, jej brat Boris Vlha ich ťažko hodnotil.

„Nemáte ľahšiu otázku? Ale obe kolá boli s veľkými chybami. Musíme zahodiť oba dni za hlavu, nič sa nedeje. Lyžovať stále vie, musí si doma oddýchnuť. Musíme to zanalyzovať, nechcem to rozoberať ďalej. Slalomy boli ľahké, ona potrebuje ťažšie, ale na to sa nechcem vyhovárať, lebo keď mala vlani formu, mohli postaviť hocičo."

Petra Vlhová Čítajte viac Chybujúca Vlhová mimo desiatky. Shiffrinová našla premožiteľku

Po pretekoch sa tím Vlhovej presunul na Liptov, kde si chvíľu oddýchne. „Ideme domov, čakajú nás tri dni oddychu, v stredu cestujeme do Švajčiarska na tréning. Veľmi sa doma neohrejeme, ale treba všetko vypustiť z hlavy a sústrediť sa na vrchol sezóny.“

Petra Vlhová Čítajte viac Vlhová po chybách v 1. kole zaostala. Tvrdá kritika od člena tímu

Vlha uviedol, že jeho sestre víkend vôbec nevyšiel a najmä nedeľný výkon bol najhorší za uplynulé roky. „Ak berieme 3–4 roky dozadu, tak asi áno, nie vždy to vyjde podľa predstáv. V sobotu som mal pocit, že v druhom kole až veľmi chcela a preto robila chyby. So zlým pocitom sa nie veľmi dobre išlo do nedeľných pretekov. Na psychike to nepridá, ale tu je veľa faktorov. Ideme ďalej,“ dodal Vlha.

Tím sa bude v najbližších dňoch pripravovať na svetový šampionát, Vlha potvrdil, v ktorých disciplínach sa slovenská lyžiarka predstaví: „Pôjdeme kombináciu, obrovský slalom a slalom. Super-G ešte nevieme. Nepôjdeme paralelné preteky, netrénovali sme to celú sezónu.“

Slovenské fanúšikovské more v Špindlerovom Mlýne Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Tribúny a miesta pri trati v Špindlerovom Mlýne...

© Autorské práva vyhradené

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #alpské lyžovanie #Boris Vlha #Špindlerov Mlyn