Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Svetový pohár čakajú viaceré zmeny. Týkajú sa aj bodovania

Medzinárodná biatlonová únia (IBU) spravila pred novou sezónou viacero zmien v systéme bodovania svojich súťaží.

21.06.2022 18:01
Nemecko Biatlon SP 5. kolo Oberhof šprint ženy Foto: ,
Paulína Fialková na archívnej snímke.
debata

Od ročníka 2022/2023 sa už nebudú započítavať výsledky z MS do celkového poradia Svetového pohára. IBU tak chce zo svetového šampionátu spraviť samostatnú „vlajkovú loď“ svojho športu.

Ďalšou novinkou je, že z celkového skóre SP sa už nebudú škrtať najhoršie výkony a bude sa počítať každý jeden výsledok.

IBU zároveň upraví bodovací systém celkového poradia SP i jednotlivých disciplín tak, aby sa zvýšil rozdiel medzi najlepšími výsledkami, čím sa zabezpečí, že ak budú športovci nútení vynechať preteky pre chorobu, budú mať stále možnosť vyhrať glóbusy.

Paulína Fialková Čítajte aj Žiarila ako po čistej streľbe. Fialková sa vydala za olympionika

Zmenou prejde aj rozdeľovanie „prize money“ vo Svetovom pohári a IBU Cupe tak, aby sa rozšírila skupina príjemcov v prvej fáze do roku 2024 a aby sa v rokoch 2024 až 2026 zvýšil objem financií za najlepšie výsledky.

IBU odsúhlasila zmeny na zasadnutí výkonného výboru v Salzburgu.

Únia v utorok informovala aj o tom, že jej generálny sekretár Niklas Carlsson rezignuje na svoj post, ale bude ho zastávať ešte do septembra. Novým športovým a eventovým riaditeľom sa stal bývalý nemecký biatlonista Daniel Böhm.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
debata chyba
Viac na túto tému: #Svetový pohár v biatlone #IBU