Ďalšia medaila. Paralyžiar Haraus berie bronz

Slovensko získalo na zimných paralympijských hrách v čínskom Pekingu ďalšiu medailu.

10.03.2022 07:20
Miroslav Haraus, Maroš Hudík Foto:
Slovenský paralyžiar Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom na trati paralympijského obrovského slalomu v Pekingu.

Vo štvrtkovom obrovskom slalome sa o ňu postaral Miroslav Haraus, ktorý medzi zrakovo znevýhodnenými mužmi skončil tretí a vyjazdil si bronz.

S navádzačom Marošom Hudíkom mu patrila 3. priečka aj po prvom kole, v druhom si zisk medaily poistili agresívnou jazdou na hranici rizika.

Alexandra Rexová Čítajte viac Ďalšie zlato! Paralyžiarka Rexová nedala konkurencii šancu

Bez medaily napokon zostal úplne nevidiaci Marek Kubačka (nav. Mária Zaťovičová), ktorému po 1. kole patrila 5. pozícia a napokon obsadil 4. stupienok.

Je to pre neho najlepší výsledok na ZPH, doterajším maximom pre neho bola 5. priečka v obrovskom slalome z Pjongčangu 2018. Jakub Krako vo štvrtok nedokončil prvé kolo.

Henrieta Farkašová Čítajte viac Zlatý úvod pre Slovensko! Farkašová je opäť paralympijskou víťazkou

Zlato získal mladý Rakúšan Johannes Aigner, ktorý o 1,68 s zdolal lídra po prvom kole a obhajcu najcennejšieho kovu v tejto disciplíne z Pjongčangu 2018 Taliana Giacoma Bertagnolliho.

Tretí Haraus za víťazom zaostal o 5,58 s a štvrtý Kubačka o 7,13 s.

Medzi stojacimi mužmi bol po prvom kole sedemnásty Martin France. Na ZPH 2022 má Slovensko aktuálne bilanciu 3 – 0 – 1.

Slováci sú v semifinále

Slovenskí reprezentanti v curlingu na vozíku postúpili na ZPH 2022 v Pekingu do semifinále. Definitívne sa o tom rozhodlo už pred ich záverečným zápasom v základnej skupine proti Estónsku.

Slovákom zahrala do karát prehra Lotyšska s Veľkou Britániou 4:8 v popoludňajšej sérii štvrtkových duelov.

Na turnaji majú bilanciu 6 víťazstiev a 3 prehry. Proti Estónsku ešte budú mať motiváciu zabojovať o víťazstvo, ktorým môžu poskočiť v tabuľke pred Kanadu na 3. miesto.

V semifinále nastúpia buď proti domácej Číne alebo Švédsku.

Viac na túto tému: #Miroslav Haraus #ZPH 2022