Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vlhová je líderkou, veľkú rivalku má v pätách: Úspechy mi dodali silu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po 1. kole usadila na čele nedeľného slalomu Svetového pohára. V americkom Killingtone viedla o dve desatiny sekundy pred americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou.

28.11.2021 16:15 , aktualizované: 17:10
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová v 1. kole slalomu v Killingtone.
debata (5)

Priebežne tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,58). Ďalšie pretekárky zaostávali pred druhým kolom (18.45 SEČ) už o vyše sekundu.

Druhé kolo postaví slovenský tréner Vlhovej Matej Gemza.

Po sobotňajšom nepriaznivom počasí, ktoré zapríčinilo zrušenie obrovského slalomu, vládlo v nedeľu v Killingtone bezvetrie s mrazivými teplotami a nič nebránilo konaniu súťaže.

Petra Vlhová Čítajte viac Druhé kolo slalomu v Killingtone sme sledovali ONLINE

Vlhová vyrazila na trať ako prvá, obhajkyňa veľkého glóbusu jazdila isto, uvoľnene, bez väčších problémov a bolo jasné, že jej čas sa bude ťažko prekonávať.

Švajčiarka Michelle Gisinová so štartovým číslom dva sa jej jazde ani nepriblížila (+1,66 s), Wendy Holdenerová napriek agresivite zaostala o vyše pol sekundy, Švédka Anna Swennová Larssonová stratila výrazne.

Menším zaváhaniam sa nevyhla ani Shiffrinová s číslom 5, ktorá vyhrala na domácom svahu „Superstar“ všetky štyri doterajšie slalomy.

Petra Vlhová Čítajte viac Obrovský slalom v Killingtone zrušili. Vlhová bola priebežne druhá

Americká spolufavoritka na treťom medzičase zaostávala o pol sekundy, až v spodnej časti zrýchlila a zredukovala stratu na dve desatiny.

Ostatné pretekárky sa už s traťou ťažko pasovali a prvá trojka sa už nezmenila. Nemka Lena Dürrová sa zaradila na štvrtú priečku (+1,06), chyby spravila aj obhajkyňa malého glóbusu za slalom Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+1,24).

Vlhová tak bola na najlepšej ceste vyhrať tretí slalom za sebou po tom, ako pred týždňom dvakrát triumfovala v Levi. Jej dosiaľ najlepším umiestením v slalome v Killingtone boli tri druhé priečky.

Tím Petry Vlhovej Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Mauro Pini - hlavný tréner.

„Predchádzajúce úspechy mi dodali sebadôveru a silu, momentálne sa cítim skutočne dobre. V 1. kole som bojovala s podmienkami. Podložka je v zásade dobre pripravená, no podmienky sa niekedy menia, na to sa musíte nastaviť,“ uviedla 26-ročná Slovenka pre ORF.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová #Svetový pohár v alpskom lyžovaní