Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Kouč Rakúšaniek po sprche: Vlhovej suverenita? Ak to bude takto pokračovať...

Rakúska prehra a ďalšia šou Vlhovej, takto otitulkoval portál ORF materiál o nedeľňajšom slalome žien vo fínskom Levi. Pohnútky autora sú zrejmé.

22.11.2021 13:04
Petra Vlhová Foto: ,
Petre Vlhovej gratuluje k víťazstvu tretia Nemka Lena Dürrová, v pozadí druhá Mikaela Shiffrinová.
debata (7)

Zatiaľ čo skvelá slovenská lyžiarka na severe Európy zopakovala svoje víťazstvo zo soboty, najlepšia Rakúšanka Katharina Liensbergerová skončila až na ôsmom mieste.

„Zatiaľ čo Vlhová predviedla v rozpätí 24 hodín v Levi už druhú slalomovú šou, tri Rakúšanky sa zoradili za sebou na konci prvej desiatky. A najlepšia z nich Liensbergerová zaostala za Vlhovou o 1,64 s,“ napísal portál ORF.

Najmä výsledky Kathariny Liensbergerovej v prvých dvoch slalomoch sezóny Svetového pohára sú pre Rakúšanov sklamaním, v tamojších médiách sa však objavilo aj spojenie studená sprcha.

Víkend Petry Vlhovej v Levi Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová kŕmi svojho piateho soba.

Úradujúca majsterka sveta aj držiteľka slalomového glóbusu skončila v sobotu šiesta a v nedeľu ôsma.

„Každé preteky sú skúsenosť aj zážitok, ale viem, že sa musím vrátiť k svojmu lyžovaniu. Môžem a viem jazdiť lepšie. Len to zatiaľ nedokážem implementovať do pretekovej jazdy. Dúfam, že už najbližšie v Killingtone sa to zmení,“ skonštatovala Liensbergerová.

odkaz Foto: Pravda
Kalendár Petry Vlhovej v sezóne 2021/2022.

Straty na víťazku – 1,28 sekundy v sobotu a 1,64 v nedeľu sú príliš veľké, podotkol Kurier.at.

„Lyžovať na takejto úrovni je extrémne náročné. Je fantastické, čo predvádzajú Mika a Petra,“ neskrývala obdiv Liensbergerová, ktorú citoval spomínaný zdroj.

Vlhovej sa za severným polárnym kruhom vo Fínsku vydaril husársky kúsok.

Petra Vlhová Čítajte viac Rovnaká rýchlosť, iný štýl. Vlhová nemala konkurenciu

Rovnako ako pred rokom vyhrala oba slalomy, pričom stále nechala za sebou fenomenálnu americkú slalomárku Mikaelu Shiffrinovú.

„Najmä v druhom kole bola náročne postavená trať. Vedela som, že musím jazdiť múdro a s hlavou. Nebolo to ľahké, ale zvládla som to a som šťastná,“ uviedla Vlhová, ktorá má po tomto víkende na konte už 22 víťazstiev v pretekoch SP.

Kurier nepochybuje o tom, že Vlhová je v slalome momentálne najsilnejšou pretekárkou. Opiera sa aj o slová trénera Rakúšaniek Christiana Mittera.

Favoritky na zisk veľkého glóbusu 2021/2022 Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Marta Bassinová v predošlej sezóne zničila...

„Drží sa vysoko a vo forme. Na lyžiach dostaneš ťah, keď to pustíš v správnom momente. Ak bude Vlhová takto pokračovať, bude ťažké ju zlomiť. Má silu a pevné nervy, sú za ňou víťazstvá,“ uviedol 42-ročný bývalý zjazdár.

Aj denník Kronen Zeitung vyzdvihol výkon Slovenky a pozastavil sa pri nevýraznom slalomovom štarte Rakúšaniek, najmä favoritky Liensbergerovej. Úvod nedeľnej správy venoval „pokračujúcemu triumfálnemu pochodu Vlhovej na ďalekom severe“.

„Rakúšanky sa opäť nedostali na stupne víťazov. Obhajkyňa slalomového glóbusu Liensbergerová skončila v nedeľu ôsma. Od otváracieho podujatia v tejto disciplíne mala väčšie očakávania,“ píše webová verzia denníka.

Svetový pohár alpských lyžiarok pokračuje už budúci víkend v americkom Killingtone obrovským slalomom aj slalomom.

Vlhová v tomto stredisku dosiaľ ani raz nevyhrala, v slalome tam však bola trikrát druhá. V Severnej Amerike si ambiciózna Liptáčka pripísala ešte v roku 2017 jediný triumf v slalome v Aspene.

„Teším sa na Killington, ale ešte predtým si užijem pár dní voľna. Každopádne do Ameriky cestujem plná sebavedomia,“ skonštatovala Vlhová.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová