Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zrušené! Zjazd dostal stopku, Vlhovej to hrá do karát

Hneď prvá disciplína na finále Svetového pohára padla za obeť počasiu. Zjazd mužov i žien organizátori zrušili. Ohrozené sú aj ďalšie disciplíny.

17.03.2021 06:52 , aktualizované: 07:46
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
debata (80)

Pre haldy snehu zatrhli už v utorok oba tréningy. Tie sa mali uskutočniť dnes ráno. Napokon k nim však nedôjde. Konať sa tak nemôžu ani preteky, keďže práve tréning je jednou z podmienok pre to, aby sa lyžiari a lyžiarky postavili na ich štart.

Potvrdila to oficiálna stránka Medzinárodnej lyžiarskej federácie. Taktiež twitterové konto švajčiarskeho tímu.

„Bohužiaľ, pre zlé poveternostné podmienky boli oba zjazdy zrušené,“ hlási.

Správy z utorňajšieho večera boli pritom celkom optimistické.

„Preteky zvládneme. Pravdepodobnosť, že sa uskutočnia, je podľa mňa okolo 70 percent. Spočiatku sme mali problémy s 50 centimetrami snehu, neskôr s vetrom. Zjazdovka je však momentálne vyčistená a vo veľmi dobrom stave,“ vravel Peter Engler, šéf organizačného výboru, pre denník Blick.

Švajčiari robili všetko pre to, aby sa zjazd uskutočnil. Napokon, ich najväčšie hviezdy, kandidáti na veľké krištáľové glóbusy – Lara Gutová-Behramiová a Marco Odermatt – z neho potrebovali nutne body.

Gutová-Behramiová ich stráca na Slovenku Petru Vlhovú 96, Odermatt na Francúza Alexisa Pinturaulta 31.

Po zrušení zjazdu je jasné, že Vlhová je už veľmi blízko k historickému úspechu. Do konca sezóny zostávajú troje preteky – super G, slalom a obrovský slalom.

Keďže Gutová-Behramiová slalom nejazdí, reálne môže pomýšľať už len na 200 bodov. Navyše, Vlhová je v slalome a obrovskom slalome mimoriadne silná. Solídne body môže brať aj zo super G.

Situácia je teda nasledovná: ak by aj Švajčiarka vyhrala obe disciplíny, v ktorých sa ešte predstaví, sú jej šance veľmi nízke. Vlhovej totiž stačí na zisk veľkého krištáľového glóbusu vybojovať z troch pretekov 105 bodov. Víťazka pritom zakaždým berie 100.

Malé glóbusy z najrýchlejšej disciplíny tak definitívne získali Beat Feuz a Sofia Goggiová.

© Autorské práva vyhradené

80 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #zjazd #alpské lyžovanie #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Lara Gutová-Behramiová