Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Problémy na MS. Jeden z favoritov sa nakazil, stiahli celý taliansky tím

Nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud mal pozitívny test na koronavírus a na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe sa viac nepredstaví.

03.03.2021 12:48
Halvor Egner Granerud Foto: ,
Halvor Egner Granerud v Oberstdorfe.
debata

V nemeckom stredisku stihol získať striebornú medailu v súťaži miešaných tímov. V individuálnych súťažiach mal patriť do okruhu favoritov.

Na strednom mostíku mu pódium uniklo len tesne, skončil štvrtý.

Krátko po oznámení o Granerudovi, organizátori na šampionáte informovali aj o odhlásení sa celého talianskeho tímu.

V jeho skokanskom výbere sa objavili dva prípady nákazy. Vedenie FIS po konzultácii s vedením talianskej výpravy a miestnymi úradmi rozhodlo o ich stiahnutí.

„Ide o opatrenie na zabránenie šírenia vírusu a ochrane ďalších účastníkov,“ uviedla FIS.

„Som veľmi smutný. Našťastie mám iba mierne príznaky a cítim sa dobre. Je mi jasné, že šampionát sa pre mňa skončil. Je to veľká škoda, ale taký je život. Najdôležitejšie je teraz vydržať v izolácii a vrátiť sa na mostíky čo najskôr v plnej sile,“ citoval portál tv2.no slová Graneruda.

Dvadsaťštyriročný Nór získal na vlaňajšom svetovom šampionáte v skokoch na lyžiach v slovinskej Planici zlato v tímovej súťaži a striebro v individuálnej súťaži.

Na MS 2019 v severskom lyžovaní v rakúskom Seefelde bol s tímom Nórska piaty, na veľkom mostíku obsadil 33. priečku.

V tejto sezóne má na dosah celkový triumf vo Svetovom pohári, pred druhým Rakúšanom Markusom Eisenbichlerom vedie klasifikáciu o 526 bodov, Poliak Kamil Stoch zaostáva o rovných 600 bodov.

Celkovo má Granerud v prestížnom seriáli na konte 87 štartov v individuálnych pretekoch, v ktorých si pripísal jedenásť prvenstiev.

debata chyba
Viac na túto tému: #Oberstdorf #Halvor Egner Granerud