Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Žampu premohol boľavý chrbát. Prerušil sezónu

Slovenský lyžiar Adam Žampa pre pretrvávajúce bolesti chrbta prerušil súťažnú sezónu.

21.12.2020 12:48
Adam Žampa Foto: ,
Adam Žampa.
debata (1)

Okrem pondelkového slalomu Svetového pohára v Alta Badii vynechá aj utorkový večerný slalom v Madonne di Campiglio, takže v tomto kalendárnom roku sa už na svahoch neobjaví.

Adama Žampu, ktorému v nedeľňajšom obrovskom slalome v Alta Badii unikol postup do 2. kola o sedem stotín sekundy, trápi chrbát už dlhší čas. V najbližšom období podstúpi vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

„Verím, že ukáže príčinu mojej bolesti. Tá bola v nedeľu až príliš veľká, pretekal som na tabletkách proti bolesti. Aj preto vynechám pondelkový slalom a aj slalom v Madonne di Campiglio,“ napísal na Facebooku. „V dnešnej vyrovnanej svetovej konkurencii musí byť človek stopercentne zdravotne fit, keď chce držať krok s najlepšími.“

Tridsaťročný Žampa absolvoval v tomto ročníku štyri obrovské slalomy SP, nebodoval iba raz. Životné výsledky dosiahol v talianskom stredisku Santa Caterina Valfurva, kde skončil v dvoch „obrákoch“ na siedmom a ôsmom mieste.

V tohtosezónnej ľadovcovej ouvertúre v Söldene bodoval za 28. priečku. Okrem toho štartoval aj v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lech-Zürs, kde však nepostúpil z kvalifikácie do hlavnej súťaže. Do kolotoča SP by sa mohol vrátiť 6. januára, keď je na programe slalom v Záhrebe.

Muži, ktorí stoja za úspechom Petry Vlhovej Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Igor Vlha - manažér tímu.
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Adam Žampa