Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Lyžiari odchádzajú. SLA prišla o štatút národného zväzu

Rezort školstva zrušil utorkovým dňom osvedčenie o uznaní za národný športový zväz Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA).

15.12.2020 15:03
Ivan Ivanič Foto: ,
Prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie Ivan Ivanič.
debata (2)

Od začiatku decembra ukončilo svoje členstvo v SLA už viac ako 220 lyžiarov. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na svojom webe.

„Ministerstvu školstva boli v priebehu tohto roka doručené viaceré podnety súvisiace s činnosťou SLA, ktorých predmetom bol aj návrh na zrušenie osvedčenia o uznaní za národný športový zväz SLA, a to z dôvodov údajného opakovaného porušovania zákona o športe,“ uvádza rezort školstva.

Z údajov v registri fyzických osôb v športe informačného systému športu (ISŠ) vyplýva, že k 1. decembru mala SLA v ISŠ registrovaných 748 športovcov a iný športový zväz pre príslušný šport (Zväz slovenského lyžovania) mal k uvedenému dňu v ISŠ registrovaných 848 športovcov.

Kariéra Petry Vlhovej Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
S bratom Borisom sú spolu neustále už od detstva.

„Z toho vyplýva, že SLA k uvedenému dátumu nereprezentovala a nezastupovala väčšinu lyžiarov – športovcov v Slovenskej republike, čím nespĺňa podmienku na členstvo v medzinárodnej športovej organizácii s celosvetovou pôsobnosťou pre príslušný šport, v tomto prípade v Medzinárodnej lyžiarskej federácii FIS, o čom rezort školstva FIS informoval oficiálnym listom 1. decembra,“ ozrejmilo ministerstvo školstva.

Elektronickou poštou 2. decembra doručili ministerstvu list z FIS, z ktorého vyplýva, že FIS zablokovala konto SLA vo FIS, ako aj prístup do systému FIS, prostredníctvom ktorého je možné prihlasovať športovcov na súťaže, ktoré sa organizujú v rámci jej pôsobnosti.

„Prihlasovanie slovenských lyžiarov – športovcov a členov realizačných tímov na medzinárodné súťaže organizované FIS dočasne prevzal Slovenský olympijský a športový výbor, čo je v plnom súlade so športovo-technickými predpismi FIS,“ uzavrelo ministerstvo školstva.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská lyžiarska asociácia #Zväz slovenského lyžovania