Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ďalší spor. SLA znova nevyplatila Vlhovcom desaťtisíce eur

Nová sezóna, staré problémy. Petra Vlhová otvorila Svetový pohár v alpskom lyžovaní výborným tretím miestom. V zákulisí však spoločne so svojim tímom - podobne ako už niekoľkokrát v minulosti - zvádza tuhý boj o peniaze.

27.10.2020 09:13
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová počas obrovského slalomu v rakúskom Söldene.
debata (30)

Problémom je nevyplatených takmer 42-tisíc eur pre členov Vlhovej realizačného tímu. Jeho šéf a Vlhovej otec Igor tvrdí, že Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) neuznala faktúry a neposlala im peniaze, na ktoré má Ski Team Vlha právo.

„Problémom je, že pani Penkert (predsedníčka Kontrolno-revíznej komisie SLA, pozn.) neuznala zmluvy hlavného trénera Livia Magoniho, jeho asistentov, mentálnej trénerky a tak ďalej,“ uviedol pre televíziu Markíza Igor Vlha.

SLA sa bráni, že faktúry nemôže uhradiť, lebo nie sú kompletné a v poriadku.

„Náklady na odmeny musia byť zmluvne dohodnuté. Predložené doklady túto podmienku nespĺňali. Doklady spĺňajúce kritériá boli už aj uhradené,“ argumentoval prezident SLA Ivan Ivanič.

Pripomenul tým finančné zdroje na prípravu, ktoré SLA uhradila Vlhovcom v máji.

Kariéra Petry Vlhovej Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
S bratom Borisom sú spolu neustále už od detstva.

"Tam to bolo bez problémov, uznali aj niektorých športových odborníkov. Som sám prekvapený, čo sa teraz deje.

Meno Vlha v zväze rezonuje. Ivanič, Mersich (viceprezident SLA, pozn.) a Penkert budú robiť všetko preto, aby sa to odďaľovalo a peniaze nakoniec Petra nedostala," doplnil Vlha.

Ivanič sa bráni a otcovi najlepšej slalomárky za uplynulú sezónu odkazuje, že ak budú doklady v stopercentnom poriadku, peniaze SLA vyplatí.

© Autorské práva vyhradené

30 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Slovenská lyžiarska asociácia #Ivan Ivanič #Igor Vlha