Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vlhová: Korona je zlá pre celý svet. Mne pomohla

Petra Vlhová má za sebou trojtýždňové sústredenie na snehu v talianskom Passo di Stelvio.

02.07.2020 14:34
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
debata

Pripravovala sa v rovnakom stredisku ako aj necelé dve stovky členov talianskej reprezentácie, medzi ktorými sa objavili tri prípady nákazy koronavírusom.

Držiteľka dvoch malých krištáľových glóbusov za slalom a paralelné disciplíny z uplynulej sezóny Svetového pohára však s Talianmi do kontaktu neprišla.

"Nebola som v hoteli s Taliankami. Oni mali len sami pre seba hotel aj zjazdovky. Počula som, že majú nejakú chorú ženu a neskôr sa potvrdilo, že to bola korona.

Najkrajšie slovenské športovkyne Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová - zjazdové lyžovanie.

Čakala som, kedy tu príde a prišlo to. Všetko sa spustilo a bolo tam veľa ľudí. Na druhej strane som rada, že v našom tíme nebol pozitívny prípad," uviedla Petra Vlhová v rozhovore pre RTVS v relácii Štúdio šport špeciál.

Držiteľka medailového kompletu zo zatiaľ posledných majstrovstiev sveta vo švédskom Aare priznala, že počas troch týždňov na sústredení v Taliansku v tíme nič nepodcenili v prevencii voči ochoreniu COVID-19.

"Všetci v tíme sme sa boli otestovať pred odchodom do Talianska a potom aj krátko po návrate domov. Zakaždým sme boli všetci negatívni. V hoteli sme stále nosili masky. Ja som sa snažila držať ďalej od ostatných, nosila som aj rukavice.

Tréner Livio Magoni mi hovorieval, aby som si dávala na seba pozor a pravidelne si čistila ruky. Áno, dávam si pozor, ale keď to príde, tak to príde. Asi sa nákaze nedá stopercentne zabrániť," skonštatovala Vlhová.

Športovkyne s neprehliadnuteľnými prsiami Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Vojislava Lukičová, tenis.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka v uplynulej sezóne ovládla celkovo päť pretekov Svetového pohára, čo sa odrazilo nielen do zisku dvoch malých krištáľových glóbusov, ale aj na treťom mieste v celkovom hodnotení bojov o najprestížnejší veľký glóbus.

V ňom mala rovnako najvyššie ambície, ale aj vinou zrušenia viacerých pretekov v závere súťažného ročníka zostali nenaplnené.

Celkovo prežila najúspešnejšiu sezónu v kariére SP. Chce však, aby tá nastávajúca bola zase o čosi vydarenejšia.

"V príprave ideme ako keby odznova. Povedali sme si, že čo bolo – bolo. Treba sa pozerať dopredu. Dávam do toho maximum. Som motivovaná už len tým, že chcem začať novú sezónu lepšie ako tú predchádzajúcu, keď som mala zdravotné problémy.

V Taliansku som sa cítila veľmi dobre na lyžiach aj kondične. Dúfam, že mi to vydrží čo najdlhšie," zamyslela sa víťazka 14 pretekov Svetového pohára.

Vlhová sa vrátila aj k nedávnemu obdobiu, keď sa v súvislosti s koronavírusovou hrozbou takmer celé Slovensko uzavrelo do dobrovoľnej či povinnej karantény a okrem iných prestal fungovať aj športový život.

Petra Vlhová s priateľom Michalom. Foto: Instagram.com
Petra Vlhová Petra Vlhová s priateľom Michalom.

Ambiciózna univerzálka tvrdí, že koronakríza bola pre ňu v konečnom dôsledku príjemným obdobím, keď mohla doma v Liptove do sýtosti relaxovať po náročnej sezóne.

„Korona je zlá pre Slovensko aj celý svet, ale mne pomohla. Bola som doma s rodinou takmer tri mesiace a veľmi som si oddýchla. V apríli som dokonca lyžovala, od mája som začala pracovať na kondičke a v júni som už išla opäť na lyže. Navyše sme všetci zdraví, takže sa nemôžem sťažovať,“ podotkla Vlhová.

Už viackrát spomenuté dva malé glóbusy si po sezóne nemohla prevziať priamo na svahu po pretekoch, ale prišli jej na adresu trvalého bydliska. Nebolo to však to pravé orechové.

Vyberanie dvoch krištáľových gúľ zo škatule po dlhšom čase v nej ani zďaleka nevyvolalo takú emóciu, ako keby sa tak stalo po tvrdom boji so súperkami na súťažnom svahu.

„Glóbusy som si prevzala doma v karanténe s rodičmi, bratom a priateľom. Bohužiaľ, takto to vyšlo. Mám teda do ďalšej sezóny motiváciu navyše, aby som to isté zažila ešte raz, ale s pravými súťažnými emóciami,“ doplnila Vlhová pre RTVS.

debata chyba
Viac na túto tému: #zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová