Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vlhovej súperka sa sťažuje: Nech má každý rovnaké podmienky

Viktoria Rebensburgová sa obáva, že v dôsledku koronavírusovej krízy vznikne vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní nerovnosť tréningových príležitostí.

18.05.2020 19:10
Austria Alpine Skiing World Cup Foto: ,
Viktoria Rebensburgová.
debata

Podľa nemeckej reprezentantky to môže spôsobiť rozličné tempo uvoľňovania opatrení, ktoré vlády zaviedli na boj proti pandémii.

Tridsaťročná Rebensburgová utrpela vo februári zranenie kolena a odvtedy nestála na lyžiach.

„Aj vzhľadom na moje zranenie je pre mňa dôležité, aby som koncom mája, prípadne začiatkom júna začala lyžovať. Dúfam, že čoskoro budeme môcť cestovať do Rakúska a do ďalších krajín,“ povedala olympijská víťazka v obrovskom slalome z Vancouveru 2010 pre agentúru SID.

Nemecký tím plánoval na prelome augusta a septembra vycestovať na sústredenie do Čile. Reprezentácie Rakúska či Nórska môžu v domácich podmienkach trénovať aj v lete.

„Opatrenia v máji sú ešte v poriadku. Ak však budú trvať dlhšie, alebo sa v jednotlivých krajinách budú uvoľňovať odlišne, môže to byť problém. Želám si len rovnosť príležitostí,“ dodala Rebensburgová, ktorá si už doliečila zranenie a verí v štart novej sezóny SP 24. októbra v rakúskom Söldene.

debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #alpské lyžovanie #Viktoria Rebensburgová