Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Kopec iba pre seba. Brignoneová získava náskok pred Vlhovou

Talianska lyžiarska federácia oznámila zloženie reprezentačných tímov pre nastávajúcu sezónu 2020/2021. V A-tíme žien figuruje víťazka Svetového pohára z uplynulej sezóny a veľká súperka Petry Vlhovej Federica Brignoneová ako aj piata žena bojov o veľký glóbus Marta Bassinová.

10.05.2020 13:00
Petra Vlhová, Federica Brignoneová, Mikaela... Foto: ,
Zľava víťazky obrovského slalomu v Sestriere Petra Vlhová a Federica Brignoneová s treťou Mikaelou Shiffrinovou.
debata

Trojicu elitných Talianok uzatvára Sofia Goggiová, jedenásta najlepšia žena sezóny SP 2019/2020. Družstvo pre technické disciplíny tvoria Irene Curtioniová, Martina Peterliniová, Lara Dellová Meová a Marta Rossettiová.

Reprezentácia pre rýchlostné disciplíny má toto zloženie: Elena Curtoniová, Nicol Delagová, Nadia Delagová, Francesca Marsagliová, Laura Pirovanová, Roberta Melesiová a Verena Gasslitterová.

Dôležitou informáciu je exkluzivita talianskeho tímu pre tréning na ľadovci Stelvio. Podpis zmluvy zariadil prezident FIS Flavio Roda. Okrem alpských lyžiarov sa táto výhoda týka aj reprezentantov Talianska v behu na lyžiach a snoubordingu.

„Zmluva stanovuje, že talianski reprezentanti budú mať výhradné právo na ubytovanie v hoteli Livrio od 1. do 30. júna a že lyžiarske vleky budú otvorené, aspoň v prvej fáze, iba pre talianskych športovcov,“ informuje o tom oficiálny web Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Ide o 90 lôžok v hoteli, ktoré budú za prísnych hygienických podmienok v súvislosti s vládnymi nariadeniami proti šíreniu choroby COVID-19 k dispozícii talianskym športovcom.

"Prioritou bude využitie Stelvia pre pretekárov zo Svetového pohára. Neskôr sa môžu dostať k slovu aj mládežnícki reprezentanti. Žijeme v období veľkej neistoty.

Stále nevieme, či budeme môcť uskutočniť tréningový výjazd za snehom do Južnej Ameriky. Preto sme dospeli k záveru, že Stelvio je momentálne najlepšie riešenie vďaka dostupnosti tréningu na ľadovci," uviedol Flavio Roda.

Pre úplnosť A-tím mužov Talianska v alpskom lyžovaní v sezóne 2020/2021 tvoria Dominik Paris a Christof Innerhofer. V rýchlostnej zložke reprezentácie sa nachádzajú Mattia Casse, Emanuele Buzzi, Matteo Marsaglia a Alexander Prast.

Početný mužský tím pre technické disciplíny má zloženie: Giovanni Borsotti, Luca de Aliprandini, Stefano Gross, Federico Liberatore, Simon Maurberger, Manfred Moelgg, Giuliano Razzoli, Tommaso Sala, Riccardo Tonetti, Alex Vinatzer a Hannes Zingerle.

debata chyba