Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vlhová pódium neatakovala. Takmer vyletela z trate

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení 30 pretekárok v nedeľňajšom super-G Svetového pohára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene na 9. mieste. Za najlepšou Corinne Suterovou zaostala o 1,41 sekundy. Švajčiarka sa zároveň dostala na čelo celkového poradia v hodnotení disciplíny. Druhá skončila so stratou 43 stotín Nicole Schmidhoferová z Rakúska, tretie miesto vybojovala Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,70).

09.02.2020 12:34 , aktualizované: 13:08
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová sa v Garmisch-Partenkirchene nedočkala výrazného úspechu.
debata (17)

Vlhová vyrazila na trať ako dvanásta v poradí, no nie za ideálnych podmienok. Na svoju jazdu si totiž musela počkať, pretože pred ňou spadla Talianka Sofia Goggiová so štartovým číslom 11.

Na prvom medzičase zaostávala za vedúcou Suterovou o 29 stotín, toto manko napokon narástlo na 1,41 s. Slovenskú reprezentantku v cieli klasifikovali na šiestom mieste, neskôr je predbehli ešte tri pretekárky.

S nástrahami náročnej trate sa najlepšie vyrovnala Suterová, ktorá štartovala ako piata v poradí. So štartovým číslom 7 vyrazila na trať nemecká pódiová nádej a víťazka sobotňajšieho zjazdu Viktoria Rebensburgová, ktorá však v strednej časti zaváhala a spadla.

Preteky na chvíľu prerušili, nemecká lyžiarka napokon prišla do cieľa sprevádzaná aplauzom divákov. Dovtedajšia líderka hodnotenia disciplíny Federica Brignoneová z Talianska vyrazila na trať s číslom 9, ale od úvodu mala na Suterovú manko, do cieľa napokon prišla so stratou 90 stotín sekundy.

Vlhová zvládla nástrahy trate oveľa lepšie ako dve z troch topfavoritiek, ktoré vypadli, ale dištancovala o 65 stotín aj olympijskú víťazku v super-G, Češku Ester Ledeckú.

"S tým všetkým, ako som sa cítila pred štartom, aké som mala pocity, som s výsledkom spokojná. Hlavne po mentálnej stránke to nebolo ľahké. Úprimne povedané, bolo trošku ťažké sa koncentrovať a ísť naplno.

Snažila som sa dať do toho všetko, ale bolo to náročné, pretože trať bola hrboľatá, bol tam tieň a miestami to bolo nebezpečné. Mám však ďalšie body a postupne ideme krok za krokom," povedala 24-ročná Liptáčka pri mikrofóne RTVS.

Slovenka počas svojej jazdy takmer vyletela z trate. „Neviem, čo sa tam stalo. V každej bránke som cítila, že idem na hranici možností. Musím si to ešte raz pozrieť v televízii. Keď je trať hrboľatá, človek nemá žiadny cit, len ide dole čo najrýchlejšie,“ doplnila.

Najbližšie ju na budúci víkend čaká obrovský slalom a slalom v Slovinsku. Nebude sa však súťažiť v Maribore, ako bolo pôvodne naplánované, ale v Kranjskej Gore. "Párkrát som tam už súťažila a trošku to tam poznám. Uvidíme, aké budú preteky a trať.

Momentálne sa v slalome aj v obrovskom slalome cítim dobre, potrebujem však pár dní potrénovať, aby som bola čo najlepšie pripravená na Kranjsku Goru. Slalom a ‚obrák‘ sú moje srdcovky a už teraz sa neviem dočkať," dodala Vlhová.

V celkovom poradí Svetového pohára sa po nedeli na štyroch najvyšších priečkach nič nezmenilo. Na prvom mieste zostala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá podujatie v Ga-Pa vynecháva po nečakanej smrti otca Jeffa. So ziskom 1225 bodov má pred druhou Brignoneovou náskok 145 bodov.

Tretia Vlhová má na konte 891 bodov, štvrtá Talianka Marta Bassinová nazbierala 666 bodov. Na piatu pozíciu sa posunula Corinne Suterová so 617 bodmi, tá sa zároveň prepracovala na líderskú pozíciu v hodnotení super G, kde Vlhová figuruje na 21. priečke.

Svetový pohár v Garmisch-Partenkirchene

Ženy – super G: 1. Corinne Suterová (Švaj.) 1:19,46 min, 2. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 0,43 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,70, 4. Tiffany Gauthierová (Fr.) +0,71, 5. Federica Brignoneová (Tal.) +0,90, 6. Stephanie Venierová (Rak.) +0,93, … 9. Petra Vlhová (SR) +1,41

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 24 zo 40 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1225 bodov, 2. Federica Brignoneová (Tal.) 1080, 3. Petra Vlhová (SR) 891, 4. Marta Bassinová (Tal.) 666, 5. Corinne Suterová (Švaj.) 617, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 563

Poradie v hodnotení super G (po 5 zo 7 pretekov): 1. Corinne Suterová (Švaj.) 300, 2. Federica Brignoneová (Tal.) 261, 3. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 206, … 21. Petra Vlhová (SR) 69

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #super G žien