Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Shiffrinová sa dočkala prvýkrát v tomto roku: Bolo to aj trochu desivé

Až takmer do konca januára a zároveň šesť pretekov čakala Mikaela Shiffrinová na svoje prvé víťazstvo v kalendárnom roku 2020.

24.01.2020 13:40
Mikaela Shiffrinová Foto: ,
Mikaela Shiffrinová oslavuje na pódiu v Bansku s členmi tímu.
debata (1)

V obľúbených slalomoch v Záhrebe a Flachau ju zdolala Petra Vlhová, v obrovskom slalome v Sestriere Vlhová spoločne s Taliankou Brignoneovou, alpskú kombináciu v Altenmarkte-Zauchensee nedokončila a v paralelnom obrovskom slalome v Sestriere zasa príliš skoro vycúvala z medailového boja.

Triumf sebe aj svojim fanúšikom napokon dopriala až v zjazde v bulharskom Bansku, teda v disciplíne, kde sa cíti najmenej komfortne. Ako špecialistka na technické disciplíny Shiffrinová maximálne využila technickú trať zjazdu s mnohými zákrutami, ktorá najmä v strednej časti pripomínala viac super G ako zjazd. V konečnom účtovaní bola lepšia o 18 stotín ako Talianka Federica Brignoneová, Slovenka Petra Vlhová na šiestom mieste zaostala o 1,03 s.

„Od začiatku som nadšená touto technickou traťou a jej výzvami. V súťažnej jazde som sa cítila dokonca lepšie ako včera na tréningu. Nebolo to určite jednoduché a trochu aj desivé. Aj tak to však bola v konečnom dôsledku pre mňa pekná trať,“ vyhlásila Mikaela Shiffrinová. „Som naozaj šťastná z toho, ako som lyžovala. Bola som dostatočne agresívna,“ doplnila.

Fenomenálna Američanka pridala do zbierky 65. triumf v pretekoch SP v kariére a piaty v tejto sezóne. V zjazde sa však na najvyšší stupienok v pretekoch SP postavila iba po druhý raz a po vyše dvoch rokoch od svojho prvého triumfu v kanadskom Lake Louise. Obhajkyňa veľkého glóbusu Shiffrinová sa dostala cez hranicu 1000 bodov v tejto sezóne SP, na čele má náskok 280 bodov pred Brignoneovou a 309 pred Vlhovou.

Práve Slovenka však energickou a odvážnou jazdou vo svojom druhom súťažnom zjazde vo Svetovom pohári v kariére príjemne prekvapila a potvrdila slová trénera Livia Magoniho, že kopec v Bansku jej môže vyhovovať. Sobotňajší zjazd a nedeľňajší super G budú v tomto smere veľkými výzvami nielen pre Shiffrinovú, ale aj Vlhovú.

„Pre mňa to bola výhodná ‚zatočená‘ trať aj celý kopec. Keby to bolo ľahšie postavené a rovnejšie, nezajazdila by som až tak dobre. Samozrejme, teraz sa musím čo najlepšie skoncentrovať a pripraviť na sobotu a nedeľu. Cítim, že na to mám a môžem byť veľmi rýchla aj v kĺzavých disciplínach. Už v piatok som išla na víťazstvo, ale nevyšlo to,“ uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová #Svetový pohár v alpskom lyžovaní