Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Tvrdý úder pre favorita. Paris sa zranil pred Kitzbühelom, do sezóny už nezasiahne

Taliansky lyžiar Dominik Paris si v utorok na tréningu super-G pred podujatím Svetového pohára v Kitzbüheli roztrhol predný skrížený väz v pravom kolene a sezóna sa preňho predčasne skončila.

21.01.2020 19:49
Dominik Paris Foto: ,
Dominik Paris v akcii.
debata

V sobotu mal patriť k najväčším favoritom slávneho zjazdu na Hahnenkamme, no na tréningu v neďalekom Kirchbergu vyletel zo zákruty a utrpel aj menšiu zlomeninu ihlice.

Rozsah zranenia ukázali vyšetrenia v nemocnici v Kitzbüheli. Tridsaťročný Paris odcestoval domov do Talianska a ďalší postup bude konzultovať s lekárskou komisiou Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

„Moja sezóna sa skončila. Nanešťastie, vnútorná lyža sa mi príliš zaryla a roztrhlo mi to väz. Ťažko niečo dodať, v nasledujúcich dňoch sa rozhodnem, čo budem robiť ďalej,“ povedal na oficiálnej stránke FIS Paris, ktorý prišiel aj o šancu bojovať o glóbusy.

V celkovom poradí SP figuruje na štvrtej priečke so ziskom 556 bodov, v hodnotení zjazdu je druhý len o šestnásť bodov za švajčiarskym rivalom Beatom Feuzom. V tomto ročníku vyhral koncom decembra dva zjazdy v Bormiu za sebou.

debata chyba
Viac na túto tému: #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Dominik Paris