Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Fialkovej chýbali sily. Bola výstrel od pódia

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila vynikajúce šieste miesto vo štvrtkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km v nemeckom Oberhofe, ktoré sú súčasťou 4. kola Svetového pohára.

09.01.2020 15:51 , aktualizované: 16:08
Paulína Fialková Foto: ,
Paulína Fialková.
debata

Zverenka Anny Murínovej si pripísala na konto už piate umiestnenie v elitnej desiatke v rámci aktuálnej sezóny.

Víťazkou sa stala nórska reprezentantka Marte Olsbuová-Röiselandová, ktorá v náročných streleckých podmienkach trafila všetkých desať terčov a pripísala si na konto štvrté víťazstvo vo svojej kariére.

Paulína Fialková netrafila úvodný terč pri streľbe v stoji a za víťaznou Nórkou zaostala o 1:09,1 min. Pokiaľ by sa svojho zaváhania vyvarovala, zrejme by skončila na tretej priečke, od ktorej ju delilo necelých 22 sekúnd.

Poradie na stupňoch víťaziek na radosť domácich fanúšikov doplnila Nemka Denise Herrmannová a tiež Francúzka Julia Simonová – obom biatlonistkám zostal nesklopený jeden terč.

Paulína Fialková predviedla nadštandardný bežecký výkon, hoci sama nebola spokojná. "Trochu som bojovala s podmienkami na strelnici. Vietor sa točil, do toho padla hmla, takže som celkom spokojná, ako som sa s tým vysporiadala.

V závere mi chýbali sily na to, aby som dokázala zrýchliť. Ešte si to rozoberieme, no stále cítim, že po bežeckej stránke nie som na tom tak dobre ako vlani," povedala rodáčka z Brezna v rozhovore pre RTVS.

Paulína Fialková. Foto: Reuters, TT NEWS AGENCY
Paulína Fialková Paulína Fialková.

Ivona Fialková spravila na oboch streleckých položkách po dve chyby, a tak ju v cieli klasifikovali na 53. mieste.

Terézia Poliaková, ktorá vynechala ostatné dve kolá Svetového pohára, trafila iba polovicu terčov, čo jej v kombinácii so slabším behom stačilo iba na 96. priečku.

Najmladšia Slovenka vo štvrtkových pretekoch Veronika Machyniaková skončila s bilanciou 1+1 o štyri priečky lepšie než Poliaková.

Výsledky – Svetový pohár 2019/2020 v biatlone – 4. kolo – Oberhof (Nem.)

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Marte Olsbuová-Röiselandová (Nór.) 22:04,9 min (0), 2. Denise Herrmannová (Nem.) +33,1 s (1), 3. Julia Simonová (Fr.) +47,4 (1), 4. Dorothea Wiererová (Tal.) +1:01,8 min (1), 5. Tiril Eckhoffová (Nór.) +1:07,1 (2), 6. Paulína Fialková (SR) +1:09,1 (1)

debata chyba
Viac na túto tému: #Terézia Poliaková #Ivona Fialková #Paulína Fialková #Veronika Machyniaková