Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Boľavé koleno aj viróza. Biatlonistky ničia zdravotné problémy

Seriál pretekov Svetového pohára v biatlone od piatka do nedele pokračuje 2. kolom v rakúskom Hochfilzene. Na programe budú rýchlostné, stíhacie a tiež štafetové preteky.

12.12.2019 10:56
Paulína Fialková Foto: ,
Paulína Fialková počas štafety na MS vo Švédsku.
debata

Slovensko však rovnako ako v Östersunde nebude mať zastúpenie v štafete žien. Dôvodom je choroba Terézie Poliakovej.

Krajinu pod Tatrami tak budú v Hochfilzene reprezentovať iba sestry Fialkové a Veronika Machyniaková, ktorá si minulý týždeň odbila premiéru vo Svetovom pohári.

Terézia Poliaková. Foto: TASR, Michal Svítok
Terézia Poliaková Terézia Poliaková.

O zdravotných problémoch Terézie Poliakovej informoval špecializovaný portál biatlon-info.sk. Podľa neho 30-ročná rodáčka z Brezna neodcestovala s tímom do Rakúska a lekár jej naordinoval antibiotiká.

Tým pádom nebude Slovensko schopné postaviť štafetu. V minulej sezóne obsadilo v Hochfilzene 14. miesto, hoci po vynikajúcich výkonoch Paulíny Fialkovej a Anastasie Kuzminovej po polovici pretekov viedlo. Vďaka presnej streľbe (0+3) sa napokon z víťazstva tešili Talianky.

Pozitívnou správou je, že v rýchlostných pretekoch na 7,5 km by na štarte nemala chýbať Paulína Fialková. Tú v predošlých dňoch trápili zdravotné problémy, pre ktoré v Östersunde absolvovala iba rýchlostné preteky.

Video

"Poškodenie menisku nie je natoľko vážne, že by som musela prerušiť sezónu. Po absolvovaní vyšetrení a rehabilitácii na Dukle som odcestovala do Hochfilzenu.

Sama som zvedavá, či koleno na lyžiach bude poslúchať," vyjadrila sa rodáčka z Brezna v pondelok na sociálnej sieti facebook.

Paulína Fialková dosiahla vo Svetovom pohári zatiaľ sedem pódiových umiestnení, ale na najvyššom stupienku ešte nestála. Blízko k tomu bola v minuloročných stíhacích pretekoch v Hochfilzene, no Fínka Kaisa Mäkäräinenová ju zdolala o 1,5 sekundy.

V úvodnom kole SP sa však v lepšom svetle ukázala jej sestra Ivona, ktorá v šprinte skončila na 27. pozícii, hoci pri streľbe v stoji dvakrát chybovala.

V rakúskom biatlonovom stredisku sa v žltých dresoch pre lídrov Svetového pohára predstavia Francúz Martin Fourcade a Talianka Dorothea Wiererová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Terézia Poliaková #Ivona Fialková #Paulína Fialková #Veronika Machyniaková