Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Vlhovi sa zatmilo pred očami. Preteky v zámorí si už asi nepozrie

Po dlhom čase nestál v štartovej búdke v pretekoch Svetového pohára a svoju sestru povzbudzoval iba na diaľku pred televízorom.

24.11.2019 13:20
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová po 2. kole slalomu v Levi.
debata (1)

Boris Vlha zostal doma s partnerkou Simonou a čerstvo narodenou dcérkou Lujzou. Keď videl, čo sa Petre stalo v 2. kole úvodného slalomu sezóny vo fínskom Levi, zatmilo sa mu pred očami.

Výborne rozbehnuté preteky s líderskou pozíciou po 1. kole sa pre ňu skončili predčasne bez bodov do klasifikácie disciplíny aj celkového poradia SP.

Slalom Svetového pohára v Levi s Petrou Vlhovou Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Víťazka slalomu v Levi Mikaela Shiffrinová (v...

„Pozeral som sa na televízor a bol som bezmocný. Nič som jej nemohol povedať, bolo to veľmi ťažké. Bolelo ma brucho, bol som nervózny. Neviem, či si pozriem ďalšie preteky v Amerike,“ začal Boris Vlha hodnotenie sobotňajších pretekov a vzápätí pokračoval:

"Zajazdila však vynikajúco. V 1. kole nemala ideálnu strednú časť roviny hore po vlnách. Tam trochu zaostala, ale v strmine zrýchlila o štyri desatiny. Celkovo jazdila čisto a vyvarovala sa chýb z minulej sezóny, keď dvíhala lyže a strácala kontakt so snehovou podložkou.

V tom jej unikali stotinky sekundy, ale teraz jazdila pekne lyžami po snehu. Aj kondične to bolo dobré. Cítila sa fajn, čo mi potvrdila v telefóne večer pred pretekmi. Boli sme v kontakte, aj sme si písali, a mal som z nej na diaľku dobrý pocit."

K nešťastnému 2. kolu Boris Vlha podotkol: „Začala dobre, bolo vidieť, že veľmi chcela uspieť. Škoda tej chyby, keď točila na hrane príliš pod bránkou v strmine. ‚Prepružilo‘ ju a spadla… Nešťastný moment, ale čo už narobíme. Celkovo si dokázala, že na to má. Lyžovanie nie je tenis. Tam keď prehráš jeden gem, ideš ďalej a môžeš ešte vyhrať. Rovnako tak na motorke. Spadneš, vstaneš a dobehneš to. V slalome urobíš chybu a skončíš.“

Boris Vlha si nemyslí, že nedokončený úvodný slalom sezóny môže mať negatívny vplyv na ďalšie preteky jeho sestry v tejto sezóne.

„Shiffrinová má už na začiatku náskok, ale sezóna je dlhá a stať sa môže všeličo. Verím, že to Peťu ‚nakopne‘ a v ďalších pretekoch potvrdí svoje vysoké ambície,“ poznamenal starší brat druhej najlepšej zjazdárky uplynulej sezóny vo Svetovom pohári.

Boris Vlha a Petra Vlhová na archívnej snímke. Foto: Pravda, Robert Hüttner
Boris Vlha, Petra Vlhová Boris Vlha a Petra Vlhová na archívnej snímke.

Boris od začiatky „veľkej“ kariéry svojej sestry pevne stojí po jej boku v pretekoch aj počas prípravy. Narodenie dcérky ho však na určitý čas vyradilo z lyžiarskeho kolotoča a Tím Vlha sa musí v týchto týždňoch zaobísť bez svojho stáleho člena. Dokedy potrvá táto prestávka?

„Chcel by som byť pri tom už v pretekoch v St. Moritzi pred Vianocami, ale uvidíme, ako to ženy doma budú zvládať. Zatiaľ to s malou zvládame. Je zdravá a rastie,“ rozlúčil sa Boris Vlha.

Petra Vlhová bude ešte dva dni trénovať vo Fínsku a potom naberie letecky smer zámorie. V americkom Killingtone sa už na budúci víkend uskutočnia ďalšie dvoje preteky Svetového pohára žien v technických disciplínach. V sobotu 30. novembra bude na programe obrovský slalom a o deň neskôr slalom.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #SP v slalome #Boris Vlha