Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Sezónu uzavrela po Söldene. Schildová reagovala na špekulácie o konci kariéry

Lyžiarska sezóna Bernadette Schildovej trvala v Söldene jedno kolo obrovského slalomu a niekoľko sekúnd navyše. Potom rakúska špecialistka na technické disciplíny nešťastne spadla a pretrhla si predný krížny väz v pravom kolene. Nasledoval operačný zákrok na klinike v Innsbrucku a potvrdená minimálne polročná rehabilitácia spojená s absenciou na súťažných svahoch.

06.11.2019 17:52
Schildová Foto: ,
Rakúsku lyžiarku Bernadettu Schildovú odváža zo svahu helikoptéra.
debata

V súvislosti s tým, že mladšia sestra dvojnásobnej majsterky sveta Marlies Schildovej bude mať 2. januára okrúhlu tridsiatku, v kuloároch sa začalo špekulovať o jej možnom konci kariéry. Tieto reči však vyvrátila postom na instagrame.

„Bude ešte nasledovať veľa súťažných zím. Moje zotavovanie teraz chvíľu potrvá, ale v budúcej sezóne 2020/21 budem pripravená znova zaútočiť,“ skonštatovala Bernadette Schildová.

Majiteľka siedmich pódiových umiestnení vo Svetovom pohári, ale žiadneho víťazstva, pridala aj osobné vyznanie z obdobia, ktoré nasledovalo po jej tvrdom dopade a stupňujúcej sa bolesti v kolene.

„Stačila chvíľka a môj život sa zmenil z veľmi rýchleho na pomalý. Nikto z nás dopredu nevie, aké lekcie mu život pripraví. Rana osudu v podobe roztrhnutého väzu je jedna z najťažších. Chcem sa však vrátiť a želám si, aby som bola silnejšia ako predtým,“ uviedla B. Schildová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bernadette Schildová