Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Paulína Fialková v stíhačke nenastúpi. Kvôli veľkej strate to nemá význam

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková sa nepostaví na štart nedeľňajších stíhacích pretekov na majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde (7. - 17. marca).

10.03.2019 11:36
Paulína Fialková Foto: ,
Paulína Fialková.
debata (6)

V piatkovom šprinte obsadila po 4 chybách na strelnici 48. miesto so stratou vyše dvoch minút na víťazku pretekov.

„Vidíme, že zatiaľ to nie je Paulína na ktorú sme zvyknutí, nie je to ono. Boleli ju nohy po mixe a ani v šprinte nebola vo svojej koži, bežecký výkon nepodporili ani tie chyby na strelnici. Keďže má stratu vyše dvoch minút, teda od vysokých pozícií by bola veľmi ďaleko, rozhodli sme sa, že nenastúpi,“ uviedla trénerka Paulíny Fialkovej Anna Murínová, cituje ju portál biatlon-info.sk.

„Pred sebou má ešte veľmi náročné a dôležité štarty. Stopercentne fit nie je ani Ivona, stále soplí, dúfali sme, že bude mať lepšie bežecké časy, ale padá jej to teraz na strelnici, takže dúfame, že dnes jej to vyjde znova a poteší nás pekným výsledkom,“ dodala.

Na štarte o 13:45 h nebudú chýbať slovenské reprezentantky Anastasia Kuzminová a Ivona Fialková. Víťazka piatkových pretekov a novopečená majsterka sveta Kuzminová vyrazí na trať ako prvá s náskokom takmer desiatich sekúnd pred Nórkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou. Ivona Fialková bude mať štartové číslo 33. Jej strata na reprezentačnú kolegyňu je po šprinte 1:36 min.

TV Pravda: Bývalá reprezentantka Martina Halinárová a športový redaktor Pavol Komár hodnotia šance Sloveniek pred blížiacimi sa MS v biatlone v relácii Týždeň v športe – biatlonový špeciál

Video
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Paulína Fialková #anna murínová