Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Škoda slabšej streľby. Kuzminová bola v stíhačke piata, na čele Nemky

Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová zvíťazila v sobotňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km v rámci Svetového pohára v americkom Salt Lake City.

16.02.2019 18:48
Anastasia Kuzminová Foto: ,
Anastasia Kuzminová.
debata (7)

Tridsaťročná Herrmannová triumfovala po dvoch chybách na strelnici pred krajankou Franziskou Hildebrandovou, ktorá zaostala o 4,2 s za víťazkou. Tretia skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová so stratou 16,5 s na najúspešnejšiu pretekárku.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová finišovala na vynikajúcom 5. mieste. Na strelnici urobila štyri chyby, po dve v ľahu a v stoji.

Po prvej položke v ľahu sa dostala na čelo pretekov bezchybná Kuzminová o takmer 10 s pred Poľkou Monikou Hojniszovou a Hildebrandovou. Slovenka pri druhej streľbe v ľahu dvakrát zaváhala a dostali sa pred ňu Hojniszová s Hildebrandovou. Tretia Nemka Denise Herrmannová strácala na vedúce duo takmer 20 s. Kuzminová sa prepadla na štvrté miesto so stratou 25 s.

Po prvej položke v stoji viedla naďalej bezchybná Hildebrandová o takmer 30 s pred krajankou Herrmannovou. Kuzminovej po ďalšej chybe na strelnici patrila šiesta priečka, na čelo pretekov strácala viac ako minútu. Napriek prvej chybe vybiehala do záverečného bežeckého úseku na prvom mieste Hildebrandová o takmer 12 s pred Herrmannovou.

O tretie miesto zviedlo súboj trio Kuzminová, Mäkäräinenová a Olsbuová-Röiselandová. V lepšej forme bežiaca Herrmannová nedala krajanke Hildebrandovej a finišovala na prvej priečke. Tretia skončila Mäkäräinenová. Na cieľovej rovinke sa pred Kuzminovú dostala ešte v cieli štvrtá Olsbuová-Röiselandová.

Program 8. kola SP v americkom Salt Lake City pokračuje ešte v sobotu stíhacími pretekmi mužov o 22.10 h SEČ. V nedeľu program uzavrú štafety miešaných dvojíc na 1×6 km a 1×7,5 km o 18.10 h SEČ a štafety miešaných štvorčlenných družstiev na 2×6 km a 2×7,5 km o 22.05 h SEČ.

Výsledky – SP 2018/2019 v biatlone – 8. kolo – Salt Lake City (USA) – sobota:

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Denise Herrmannová 28:03,4 min (2), 2. Franziska Hildebrandová (obe Nem.) +4,2 (1), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín) +16,5 (2), 4. Marte Olsbuová-Röiselandová (Nór.) +27,0 (4), 5. Anastasia Kuzminová (SR) +27,0 (4), 6. Lisa Vittozziová (Tal.) +55,6 (2)

TV Pravda: Aké sú očakávania v nasledujúcich siedmich dňoch v športe si môžete pozrieť v relácii Týždeň v športe – lyžiarsky špeciál (vysielané 4.2.2019).

Video
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Anastasia Kuzminová #Denise Herrmannová