Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Po chybách na strelnici parádny finiš. Kuzminová vytiahla štafetu na 6. miesto

Ruské biatlonistky Jevgenija Pavlovová, Margarita Vasilevová, Larisa Kuklinová a Jekaterina Jurlovová-Perchtová zvíťazili v nedeľu v nemeckom Oberhofe s náskokom 33,5 sekundy v pretekoch štafiet žien na 4x6 km v rámci 4. kola Svetového pohára 2018/2019.

13.01.2019 13:12
Paulína Fialková, štafeta Foto: ,
Zľava Švédka Mona Brorssonová, Slovenka Paulína Fialková, Ruska Margarita Vasilievová a Nemka Franciska Hildebrandová na trati štafety v Oberhofe.
debata (40)

Druhé skončili domáce Nemky Karolin Horchlerová, Franziska Hildebrandová, Franziska Preussová a Denise Herrmannová, tretie s celkovým odstupom 36,7 s boli Češky Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková. Prvé tri tímy mali streleckú bilanciu 0+8, 2+10 a 1+6.

Slovenská štafeta v zložení Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová obsadila výborné 6. miesto (3+11). Po prvom úseku patrila Slovenkám skvelá 4. pozícia, v priebehu pretekov klesli až na 13 priečku, Trojnásobná olympijská šampiónka Kuzminová však na záverečnom úseku skvelým spôsobom zabojovala a výraznou mierou prispela k výbornému výsledku.

Štafeta biatlonistiek v Oberhofe Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Štart štafety biatlonistiek v Oberhofe.

Na prvú časť pretekov nastúpila za Slovensko Ivona Fialková a štafetu po skvelom výkone odovzdávala na výbornom 4. mieste so stratou 24,3 s na vedúce Talianky. Víťazka štvrtkového šprintu a sobotňajšej stíhačky Talianka Lisa Vittozziová potvrdila na úvodom úseku skvelú formu v Oberhofe. Dvadsaťštyriročná Ivona Fialová na strelnici dobíjala dvakrát v stoji a pridala k tomu kvalitný bežecký výkon.

Jej sestra Paulína nenadviazala na dobrý výkon Ivony. V ľahu trikrát dobíjala, po streľbe v stoji musela dokonca absolvovať trestný okruh. Terézii Poliakovej odovzdávala štafetu na 6. mieste 1:07,9 min za vedúcimi Nemkami.

Za domácimi pretekárkami patrilo druhé miesto Ruskám pred tretími Nórkami. Po prvom úseku vedúce Talianky doplatili na katastrofálnu streľbu Nicole Gontierovej, ktorá musela odkrúžiť šesť trestných kôl a klesli z vedúcej pozície až na 17. priečku.

Dvadsaťdeväťročná Poliaková bežecky nestačila na svoje súperky, ani na strelnici sa jej nedarilo a po dvoch trestných kolách klesla až na 13. miesto. Anastasii Kuzminovej sa podarilo posunúť slovenskú štafetu na vyššie pozície a po bezchybnej streľbe a skvelom behu finišovala na 6. priečke. Po ZOH vlani v Pjongčangu s 5. miestom sa tak zrodil odvtedy druhý najlepší výsledok.

Jekaterina Jurlovová-Perchtová oslavuje triumf... Foto: SITA/AP, Petr David Josek
Jekaterina Jurlovová-Perchtová Jekaterina Jurlovová-Perchtová oslavuje triumf ruskej štafety v Oberhofe.

Do záverečného úseku vybiehali bok po boku Nemka a Ruska. Na strelnici sa viac darilo Jurlovovej-Perchtovej. Po poslednej streľbe viedla s náskokom viac ako 50 s pred Nemkou Herrmannovou a Češkou Puskarčíkovou. Ruska bezpečne prišla do cieľa na vedúcej pozícii, na druhom mieste finišovala nemecká štafeta pred českými reprezentantkami.

Svetový pohár v biatlone – 4. kolo – Oberhof:

Preteky štafiet žien na 4×6 km: 1. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Margarita Vasilevová, Larisa Kuklinová, Jekaterina Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 h (0+8), 2. Nemecko (Karolin Horchlerová, Franziska Hildebrandová, Franziska Preussová, Denise Herrmannová) +33,5 s (2+10), 3. Česko (Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová, Eva Puskarčíková) +36,7 (1+6), 4. Nórsko (Thekla Brunová-Lieová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Karoline Of Knottenová, Tiril Eckhoffová) +50,6 (0+9), 5. Francúzsko (Anais Chevalierová, Célia Aymonierová, Justine Braisazová, Anais Bescondová) +1:08,4 min (3+15), 6. SLOVENSKO (Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová) +2:45,0 (3+11)

40 debata chyba
Viac na túto tému: #Anastasia Kuzminová #Terézia Poliaková #Ivona Fialková #Paulína Fialková