Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Spokojný Adam Žampa: Vážim si 19. miesto a makám ďalej

Úvodný obrovský slalom novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov a hneď 12 bodov za 19. miesto.

03.12.2018 12:10
Adam Žampa Foto: ,
Adam Žampa.
debata

Slovenský reprezentant Adam Žampa sa v Beaver Creeku predstavil v solídnej forme, keď so štartovným číslom 35 predstihol 16 rebríčkovo vyššie postavených súperov. V americkom Colorade sa jazdilo v špecifických podmienkach. Štart bol vo vyše trojtisícovej nadmorskej výške a na dlhom kopci jednotlivé kolá merali v podaní najlepších 1:15, resp. 1:20 min. Súťažilo sa v pravom zimnom počasí pri teplote pod mínus 10 stupňov Celzia.

„Som veľmi spokojný s prvými bodmi v tejto sezóne. Bol to veľmi náročný obrovský slalom z viacerých dôvodov. Postupovalo sa do 2. kola za odstup 2,4 s, čo je nezvyčajné na takom dlhom ‚obráku‘. Tiež sa jazdilo veľmi vysoko. O to viac si cením, že som využil výhodné štartovné číslo v 2. kole a bol z toho šiesty najlepší čas. Verím, že prvé body ma nakopnú do ďalšej práce. Vážim si 19. miesto a ďalej ‚makám‘,“ uviedol Adam Žampa po nedeľňajších pretekoch v USA.

Starší z bratov Žampovcov (Andreas sa do 2. kola nedostal) po deviaty raz v kariére získal body v obrovskom slalome vo Svetovom pohári. Vyššie ako aktuálne v Beaver Creeku bol iba v Söldene v úvode sezóny 2012/2013 – deviaty a tohto roku v marci v Kranjskej Gore – pätnásty.

Najbližšie sa Žampovci chystajú do francúzskeho Val d'Isére, kde budú počas druhého decembrového víkendu na programe obrovský slalom aj slalom. Adam sa pred sezónou po vydarenej letnej príprave pod vedením nového trénera Romaina Veleza netajil tým, že v slalome sa cíti na lyžiach lepšie ako na „obráčkach“. Prvý slalom sezóny 2018/2019 v Levi mu však nevyšiel, keď po chybe nedokončil prvú jazdu. „Vo Val d'Isére bude úplne iný kopec ako v Beaver Creeku, aj preto to bude zaujímavé,“ skonštatoval Adam Žampa.

debata chyba
Viac na túto tému: #Adam Žampa #Svetový pohár v alpskom lyžovaní