Franz predĺžil rakúske kraľovanie v super G v Beaver Creeku, Schmidhoferovej double

Max Franz vyhral skrátený super G v Beaver Creeku a po druhom triumfe v sezóne vedie hodnotenie Svetového pohára.

01.12.2018 21:49 , aktualizované: 22:18
Max Franz Foto: ,
Max Franz, víťaz super G v Beaver Creeku.

Navyše sa mu podarilo predĺžiť kraľovanie rakúskych lyžiarov v tomto americkom stredisku v tejto disciplíne.

Rakúšania ovládli posledných päť pretekov super G v Beaver Creeku vrátane majstrovstiev sveta v roku 2015.

„Na začiatku som urobil chybu a vyčítal som si to. Vzhľadom k tomu, že som stratil čas, tak až do konca som išiel naplno. Bola to divoká jazda,“ citoval Franza portál orf.at.

Ďalšie dve miesta sú zhodné ako v piatkovom zjazde: striebro získal opäť Švajčiar Mauro Caviezel a bronz Nór Aksel Lund Svindal.

O tretie miesto sa Svindal však tentokrát podelil hneď s dvoma súpermi: krajanom Aleksandrom Aamodtom Kildom a Talianom Dominikom Parisom.

Preteky skrátili kvôli zlému počasiu. Kvôli sneženiu a vetru o hodinu odložili štart. Najrýchlejší lyžiari na trati strávili len 62 sekúnd, Franz druhého Caviezela zdolal o 33 stotín.

Slovenský reprezentant Matej Prieložný obsadil 57. miesto so stratou 2:50 min na víťaza. Program v Beaver Creeku v nedeľu uzavrie obrovský slalom.

Svetový pohár – Beaver Creek

Super-G mužov: 1. Max Franz (Rak.) 1:01,91 min, 2. Mauro Caviezel (Švaj.) +0,33 s, 3. Aksel Lund Svindal (Nór.), 3. Dominik Paris (Tal.), 3. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) všetci +0,41., 6. Christoph Krenn (Rak.) +0,46

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 5 zo 41 pretekov): 1. Max Franz (Rak.) 238 bodov, 2. Mauro Caviezel (Švaj.) 227, 3. Vincent Kriechmayr (Rak.) 211, 4. Aksel Lund Svindal (Nór.) 197, 5. Beat Feuz (Švaj.) 178, 6. Kjetill Jansrud (Nór.) 160

Poradie v hodnotení super G vo Svetovom pohári (po 2 z 8 pretekov): 1. Mauro Caviezel (Švaj.) 140 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 126, 3. Max Franz (Rak.) 118, 4. Vincent Kriechmayr (Rak.) 116, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) 105, 6. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 82

Schmidhoferová vyhrala aj druhý zjazd

Rakúska lyžiarka Nicole Schmidhoferová vyhrala po piatkovom aj sobotňajší zjazd Svetového pohára v Lake Louise. V kanadskom stredisku dosiahla čas 1:47,68 minúty a o 44 stotín sekundy predstihla svoju krajanku Corneliu Hütterovú. Tretia skončila so stratou 0,47 s švajčiarska reprezentantka Michelle Gisinová.

Dvadsaťdeväťročná Schmidhoferová dosiahla v priebehu dvoch dní svoj druhý triumf v SP v kariére. Na pódium sa prebojovala celkovo šiestykrát.

Česká reprezentantka Ester Ledecká skončila v zjazde desiata a dosiahla druhý najlepší výsledok vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní v kariére.

Svetový pohár v Lake Louise

Zjazd žien: 1. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 1:47,69 min, 2. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,44 s, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) 0,47, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) 0,63, 5. Nikol Delagová (Tal.) 0,73, 6. Ramona Siebenhoferová (Rak.) 0,84

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 6 zo 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 339 bodov, 2. Michelle Gisinová (Švaj.) 233, 3. Federica Brignone (Tal.) 201, 4. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 200, 5. Petra Vlhová (SR) 196, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 161

Poradie v hodnotení zjazdu vo Svetovom pohári (po 2 z 8 pretekov): 1. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 200 bodov, 2. Michelle Gisinová (Švaj.) 140, 3. Cornelia Hütterová (Rak.) 106, 4. Kira Weidleová (Nem.) 84, 5. Stephanie Venierová (Rak.) 79, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) 79

Viac na túto tému: #super G #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Max Franz #Nicole Schmidhoferová