Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rozlúčku Velez-Zuzulovej v Jasnej spestrí aj paralelný slalom s fanúšikom

Slovenská zjazdová lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová má za sebou posledné olympijské vystúpenie v kórejskom Pjongčangu aj exhibičnú jazdu v kroji v slalome Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu.

05.04.2018 16:00
debata
Veronika Velez-Zuzulová počas svojej... Foto: TASR, Martin Baumann
Velez-Zuzulová Veronika Velez-Zuzulová počas svojej rozlúčkovej jazdy v 1. kole slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v nemeckom Ofterschwangu.

Na dlhoročnú stálicu zasnežených svahov čaká ešte jedna rozlúčka s kariérou, a to v najväčšom slovenskom lyžiarskom stredisku – Jasná v Nízkych Tatrách.

Uskutoční sa v sobotu 7. apríla za účasti rodiny, priateľov, sponzorov a fanúšikov. Chýbať by nemala jej kamarátka a v posledných rokoch už aj veľká súperka Petra Vlhová.

„Podujatie sa uskutoční v lokalite Priehyba, Veronika odjazdí paralelný slalom a poslednýkrát bude súťažiť medzi bránami. Bude to oslava lyžovania a tiež vyvrcholenie lyžiarskej sezóny. Veronika končí svoju aktívnu kariéru s osobami, ktoré pre ňu veľa znamenajú či už v súkromnom alebo profesionálnom živote,“ píše sa v tlačovej správe spoločnosti TMR, ktorá vlastní a prevádzkuje aj stredisko Jasná Nízke Tatry.

Predpoludňajší program v sobotu v Jasnej moderuje Erika Barkolová, registrácia účastníkov sa začne už o 9.00 h a rekreační lyžiari sa môžu tešiť na výbornú lyžovačku a bohatú aprés-ski zábavu s Ratrak stageom.

Podujatie s Veronikou Velez-Zuzulovou odštartuje o 13.00 h moderátor Slávo Jurko. Jeden z fanúšikov, ktorý sa na mieste zaregistruje, získa miestenku v paralelnom slalome a môže tak bok po boku zjazdiť kopec s lúčiacou sa lyžiarkou svetového formátu.

Lyžiarske legendy sa lúčili so Svetovým pohárom Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Veronika Velez-Zuzulová v cieli svojej...

„Do paralelného slalomu s Veronikou postúpi aj víťaz z Hero Season Trophy Enrico Fiala, ktorý súťažil v kategórii detí do 12 rokov. Veronika sa so svojimi fanúšikmi stretne aj na autogramiáde, ktorá sa v lokalite Priehyba uskutoční v čase 14.30 – 15.30 h. Pre novinárov je približne o 16.30 h pripravená tlačová konferencia v kongresovej miestnosti Hotela Grand Jasná,“ informovali organizátori podujatia.

Veronika Velez-Zuzulová (nar. 15. 7. 1984) má za sebou bohatú a úspešnú kariéru. Takmer 18 rokov a zväčša vo skvelej fazóne sa preháňala po svahoch Svetového pohára. Prvé takéto preteky absolvovala 28. októbra 2000 v rakúskom Söldene, prvé bodované umiestnenie si pripísala 22. novembra 2001 v slalome v americkom Copper Mountain, kde skončila sedemnásta.

Na pódium pre trojicu najlepších v slalome sa prvýkrát postavila 8. februára 2004 v nemeckom Zwieseli, bola tam tretia. Prvého víťazstva vo SP sa dočkala 29. decembra 2012 v rakúskom Semmeringu až ako 28-ročná.

V bojoch o krištáľové glóbusy rodáčka z Bratislavy s francúzskym zázemím absolvovala 183 pretekov, päťkrát zvíťazila a dovedna tridsaťkrát skončila do tretieho miesta, čiže na pódiu.

Vrcholom kariéry 33-ročnej rodáčky z Bratislavy boli dve druhé miesta v sezónnom hodnotení slalomu vo Svetovom pohári zo súťažných ročníkov 2015/2016 a 2016/2017.

V bojoch o slalomový glóbus pridala aj dve tretie miesta zo sezón 2007/2008 a 2012/2013. Na majstrovstvách sveta sa medaily v obľúbenom slalome nedočkala (najbližšie k nej mala v Beaver Creeku 2015, kde bola štvrtá), ale výrazne prispela k striebru Slovenska v tímovej súťaže na MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi.

Na zimných olympijských hrách jej aj vinou zranení a chorôb medaila zakaždým unikla, najvyššie bola desiata v slalome na ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri, resp. Whistleri.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Velez-Zuzulová #jasná