Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Finančné problémy Kuzminovej sú už minulosť. Ďalšiu prípravu zatiahne SOV

Slovenský olympijský výbor (SOV) sa rozhodol pomôcť biatlonistke Anastasii Kuzminovej a zafinancuje jej športovú prípravu pred pretekmi Svetového pohára. Pre TASR to uviedol v piatkovom vyhlásení prezident SOV Anton Siekel, ktorý dodal, že je znepokojený zo situácie okolo najúspešnejšej slovenskej zimnej olympioničky.

09.03.2018 11:30
Anastasia Kuzminová Foto: ,
Anastasia Kuzminová.
debata (2)

Slovenský biatlonový zväz (SZB) jej totiž podľa svojho šéfa Tomáša Fuska nedokáže zabezpečiť financie na prípravu, pretože ich ešte nedostal od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Siekel to uviedol v piatkovom vyhlásení, ktoré TASR prináša v plnom znení a bez redakčných úprav:

"Slovenský olympijský výbor (SOV) so znepokojením sleduje dianie týkajúce sa financovania našej najúspešnejšej biatlonistky Anastasii Kuzminovej. Nakoľko financie určené na jej športovú prípravu jej doposiaľ neboli poskytnuté, napriek tomu, že sa tak malo udiať už v januári tohto roka, SOV sa rozhodol našej olympijskej víťazke pomôcť.

'Som presvedčený, že Nasťa Kuzminová si zaslúži našu pozornosť, pomoc a podporu nielen vtedy keď stojí na stupni víťazov, ale aj vtedy, keď je vo fáze príprav na vrcholové športové podujatia. Mrzí ma, že športovci, ktorí reprezentujú našu krajinu a mali by sa plne sústrediť na športovú prípravu s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky, musia v tejto fáze riešiť finančné otázky.

Napriek tomu, že SOV nemá v kompetencii financovanie športovcov a športových zväzov, a táto kompetencia prináleží Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu, rozhodli sme sa zafinancovať Nasti Kuzminovej jej športovú prípravu pred pretekmi Svetového pohára,' uviedol Anton Siekel, prezident SOV.

Slovenský olympijský výbor chce zároveň vyslať jasný signál všetkým slovenským športovcom a športovým zväzom, že bude aj naďalej stáť na ich strane a obhajovať záujmy celého športového hnutia."

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Anastasia Kuzminová #Slovenský olympijský výbor #Anton Siekel