Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Záhreb nie, Kranjska Gora možno. Ostrý štart Velez-Zuzulovej sa zrejme blíži

Slovenská slalomová stálica Veronika Velez-Zuzulová (33) si nedávno k Vianociam dala darček v podobe slalomových jázd na snehu, ale na preteky Svetového pohára to zatiaľ nie je.

31.12.2017 16:58
Veronika Velez-Zuzulová Foto: ,
Veronika Velez-Zuzulová.
debata

Velez-Zuzulová na Silvestra potvrdila, že do Záhrebu (3. 1.) na obhajobu vlaňajšieho víťazstva sa po Novom roku nechystá. „Záhreb určite nie a čo sa týka ďalších pretekov v Kranjskej Gore, to ešte neviem,“ krátko informovala Velez-Zuzulová.

Kranjska Gora v pôvodnom slalomovom rozpise sezóny 7. januára nahradila Maribor, kde sa organizátori nevedeli vyrovnať s nedostatkom snehu. Najlepšie svetové slalomárky v náročnom úvode kalendárneho roka absolvujú aj novoročné preteky v paralelnom slalome v nórskom Osle a 9. januára tradičnú večernú seansu v rakúskom Flachau.

Druhá žena celkového poradia slalomu vo Svetovom pohári z uplynulej sezóny a tretia najlepšia športovkyňa Slovenska v roku 2017 Velez-Zuzulová sa v olympijskej zime zatiaľ súťažne nepredstavila. Po septembrovom ťažkom zranení počas prípravy v Argentíne a následnej operácii predného skríženého väzu v pravom kolene začala iba pred Vianocami trénovať na snehu.

Skúsená pretekárka nechce uponáhľať návrat na zasnežené snahy. Keďže pôvodne zamýšľaný útok na slalomový glóbus už v jej prípade neprichádza do úvahy, sústredí sa na jediný – olympijský vrchol v Pjongčangu.

„Rozhodne chcem byť 14. februára stopercentne pripravená na štarte olympijského slalomu,“ povedala už skôr pre rôzne médiá Velez-Zuzulová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Velez-Zuzulová #alpské lyžovanie #slalom žien